Előadó: | Heaven Street Seven |
---|---|
Album: | Felkeltem a reggelt |
Megjelenés: | 2012 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Orbán Gyula Szűcs B. Krisztian |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Megadó Kiadó |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Szuggesztív eladó, minőségi ember,
Farkasbőrbe bújtatott síró gyermek.
Soha nem tanulok, mert nem hagy el a remény,
Soha nem hiszem el, amit jól tudok rég.
Bor kell
Rengeteg bor kell,
Hogy elviseljem, hogy elcipeljelek
Téged és engem a hátamon, rengeteg...
Sosem unalmas srácok, a pénz és az ég vigyáz rátok,
Nem hagynak kiesni soha a szerepből.
Túl igényes lányok, a szex és a város megártott,
Eldőlt már rég minden arra a napra,
Amire azt mondták, hogy minden eldől.
Bor kell
Rengeteg bor kell,
Hogy elviseljem, hogy elviseljelek,
Téged és engem, rengeteg bor kell
Bor kell
Este és reggel, de senki sem részeg,
Isznak és mégsem, mert ez nem szórakozás.
Konfettiágyon fekszem, fogadalmakat írok mellre
A cipődből úgy folyik a nektár a földre, ahogy a drága időnk.
Bor kell
Rengeteg bor kell,
Hogy megszeressem, hogy megszerethesd
Őket és minket, rengeteg bor kell
Bor kell
Rengeteg bor kell,
Este és reggel de senki sem részeg,
Isznak, és mégsem, mert ez nem szórakozás.
Mert ez nem szórakozás!
A parajdi térség kulturális életének erősítése is cél
Ötállomásos koncertsorozatot tartanak szeptemberben és októberben neves magyar és román zenekarok részvételével a székelyföldi Sóvidéken a térség turizmusának fellendítésére.
A szeptember 12-én kezdődő koncertsorozat célja
Új lendületet adni a parajdi bányakatasztrófa által sújtott térség turizmusának, erősíteni a helyi kulturális életet, és meghosszabbítani az idegenforgalmi idényt.
A koncertsorozat öt, különböző zenei stílust képviselő zenekart vonultat fel
Ezáltal minden korosztály számára tartogat élményeket. Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a rendezvénysorozatot, majd szeptember 20-án az Intim Torna Illegál lép színpadra a parajdi Nemzetközi Töltöttkáposzta Fesztiválon.
Október 3-án a román zenei élet jeles képviselője, az elektronikus zenét és hiphopot román népzenei motívumokkal ötvöző Subcarpati mutatja be egyedi hangzásvilágát.
Október 11-én Pál István "Szalonna" és bandája muzsikál a szovátai Tökfesztiválon. A koncertsorozat október 17-én a Bagossy Brothers Company fellépésével zárul. A koncertek konkrét helyszíneiről később tájékoztatnak.
A rendezvények magyar állami támogatással valósulnak meg, helyi és megyei partnerek közreműködésével.
A koncertsorozat kapcsolódik a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás (Visit Harghita) által indított, Parajd községet élményturisztikai desztinációként népszerűsítő kezdeményezéshez.
Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a
rendezvénysorozatot
Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor
Folyamatosak az egyeztetések a vállalkozókkal és a lehetséges partnerekkel a turizmus fellendítése érdekében
A Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás rendszeresen egyeztet a parajdi turisztikai vállalkozókkal és lehetséges partnerekkel annak érdekében, hogy a Sóvidék újra vonzó, hiteles és sokszínű úti célként jelenjen meg a belföldi és nemzetközi turisztikai térképen.
Július 25-29. között a brit A Rosie World utazó blogger látogatott el a régióba, míg július 28-31. között 25 romániai influenszer és újságíró vett részt sóvidéki utazáson.
A látogatások célja az volt, hogy a résztvevők megismerjék a térséget, hogy utána hitelesen és sokoldalúan tudják bemutatni olvasóiknak, követőiknek.
Kiemelt kép: Bagossy Brothers Company