


| Előadó: | Végvári Ádám |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Végvári Ádám Karádi György |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Olyan gyönyörűen szólt
Már majdnem készen volt
A dallama oly szép
A hangszerekben él
Elszállt egy éjszakán – ó igen -
Egy régmúlt éjszakán – pár éve már -
Csak én hallom néha még – és nagyon fáj -
Hogy nincs többé már
Eltűnt egy dal, hát most mondd merre jár – mondd merre száll - ?
Ennyi maradt, nánánánánáná
Eltűnt egy dallam, hát mondd merre jár – mondd merre száll - ?
Ennyi volt csak, nánánánánáná
A dal egy lányról szólt
Oly gyönyörű szép volt
A haja, mint a szél
A lelke hideg tél
De eltűnt egy éjszakán – ó igen -
Egy hideg éjszakán – pár éve már -
Csak én látom néha még – és nagyon fáj -
Hogy nincs többé már
Eltűnt egy lány, hát most mondd merre jár – mondd merre jár - ?
Ennyi maradt, nánánánánáná
Eltűnt egy dalban, hát mondd merre jár – mondd merre jár - ?
Ennyi volt csak, nánánánánáná
Eltűnt a dallam és benne a lány – mondd merre jár - ?
Ennyit ért csak, nánánánánáná
Hűtlen a dal és már hűtlen a lány – hűtlen a lány -
Nem kell többé, nánánánánáná
Hazug a dal, ó és hazug a lány – hazug a lány -
Nem ér többet, nánánánánáná
Eltűnt egy dal, hát most mondd merre jár – mondd merre száll -
Ennyi maradt, nánánánánáná
Eltűnt egy lány, hát most mondd merre jár – mondd merre jár - ?
Ennyi maradt, nánánánánáná
Eltűnt a dallam és benne a lány – mondd merre jár - ?
Ennyit ért csak, nánánánánáná



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.