Előadó: | Napkutya |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Át lettél vágva és most itt állva
Kérdezed, hogy mi lesz most veled
(jaj jaj, mi lesz most veled?)
Nem hitted volna, hogy ilyen durva
Pofont ad szép kis életed
Hallottam barátnőimtől
Mesélni összetört szívekről
Sírásról meg ilyenekről
De rendes lánnyal nem lesz baj
Gondoltad hajajajaj
Rendes lánynak jut majd jó
És most látod, látod
Ő már hozzá látott
Szép nagy szeletet vágott le a szívedből
És most látod, látod
Ő már hozzá látott
És egy kis lelket kipiszkált a testedből.
És jönnek majd évek és éhező férjek
Féltékeny feleségek
Minden barátnőd babát vár
Kérdezgetik „na mi lesz már?”
Vasárnap piszkál az anyám
Hogy mi lesz a szép királylányból
Szeplőtlen kis madárkából
Ártatlan kis virágszálból
És most látod, látod
Ő már hozzá látott
Szép nagy szeletet vágott le a szívedből
És most látod, látod
Ő már hozzá látott
Egy kis lelket kipiszkált a testedből
Ha maradt még, ha maradt még
Egy kicsi kis lelked még
Hozd el vacsorára
Hozzám, mert hátha
Nekem sem maradt, nekem se rég
Egy kicsit falatoznék
Jóllaknék évekre
És mindenkinek adnék
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes