Előadó: | Somló Tamás |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Nemes István |
Dés László |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Elfelejtesz minket
Mindent végigjátszottál
Jól tudod, hogy kész vagy
Végül csak kifulladtál
Ennyi volt és vége
Még egy hanghoz hozzáérsz
Aztán hátradőlsz a széken
És már semmiből sem kérsz
Lesz majd más,
Ki újra megpróbálja - talán, más,
Ki izgatottan várja - más,
Ki boldogan csinálja - talán.
Túlleszünk majd rajta
Néhány pillanat
És minden megy tovább
És nemsokáig bánt
Majd jön helyetted más
Szokatlan furcsa változás
De ha ismerős lesz már
Akkor senki nem gondol majd többé rád
Szépen elbúcsúzni
Régen megtanultunk már
Nélküled majd más lesz
Olyan szépen játszottál
Nem szabad, hogy fájjon
Minden fontosat tudunk
Ennyi volt, most vége
Néha majd találkozunk
Lesz majd más...
És annyi minden vár.
Újrakezdjük már !
Ugye nem veszett el minden ?
És annyi minden vár
Ugye nem veszett el minden ?
Újrakezdjük már !
Ugye nem veszett el minden ?
Ma is annyi minden vár.
Ugye nem veszett el minden ?
Újrakezdjük már
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes