dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kockaéder: Deriválok egy fenét

Kockaéder - Deriválok egy fenét

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Kockaéder
Album: Keressük!
Szövegírók: Pálinkás István
Éles András
Bodor Bertalan
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5608 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Deriválok egy fenét

Mondta a tanár:
Fiam! Siess már!
Jól van… én is mondtam.
Pedig nem tudtam.

Hol van minimum?
Hogyan lesz optimum?
Volt egy hang, ami jelzett:
Csak egy aposztróf kellett.

R: Deriválj! Hát azt meg hogyan kéne?
Deriválj! Könnyű mondani, de… értsd meg:
Deriválj! Mondd, hogy te hogyan kezdenéd!
Deriválok egy fenét!

Majd én megoldom,
Úgy sincs jobb dolgom.
Talán a közepek segítenek,
Jobbat nem tehetek.

R: Deriválj! Hát azt meg hogyan kéne?
Deriválj! Könnyű mondani, de… értsd meg:
Deriválj! Mondd, hogy te hogyan kezdenéd!
Deriválok egy fenét!

Nem tudja ő: ha a függvény csökkenő,
A derivált negatív, je.
Próbálkozással vagy a nélkül,
Sajnos nem effektív.

Hol van minimum?
Hogyan lesz optimum?
Hogyan, hogyan, hogyan, hogyan?
Hol van a hang, ami szól!?
Tegyem be függvénybe; tegyem be függvénybe, (tegyem be függvénybe)
Hát azt meg hogyan kéne? Az mi a fene?

R: Deriválj! Hát azt meg hogyan kéne?
Deriválj! Könnyű mondani, de… értsd meg:
Deriválj! Mondd, hogy hogyan kezdenéd azt!
Deriválok egy f...t!

Deriválok egy fenét!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Kerekdomb Fesztivál: újabb fellépőket jelentettek be

2026. szeptember 18. és 20. között ismét megtelik élettel Európa mértani közepe: Tállyán újra találkozik zene, bor, természet és közösség a Kerekdomb Fesztiválon, a feledhetetlen hangulatot pedig a legújabb nevek is garantálják.






Az ősznyitó, nyárbúcsú összművészeti borünnep évről évre bebizonyítja, hogy a fesztiválszezon nem ér véget augusztusban. A 2025-ös, minden eddiginél sikeresebb kiadás után a szervezők már 11. alkalommal fogják ötvözni az ősz színeit a fesztiválok hangulatával, mással összehasonlíthatatlan élményt teremtve ezzel.


Meghitt pillanatok és igazi fesztiválos mulatozás


A korábban bejelentett Parno Graszt és a Bohemian Betyars mellé most egy egész sor újabb fellépő csatlakozott, hogy felpezsdítsék a Tokaji borvidéket. 


A valódi fesztiválkedvenc Blahalouisiana lebegős indie-pop világa és a Ferenczi György és a Rackajam páratlan, bluesból építkező zenéje is biztosan megmozgatja majd a közönséget. 


A világzene szerelmeseit a Cimbaliband Trio virtuóz játéka és a Kale Lulugyi autentikus cigány folkja repíti majd el, míg a Shakar Trio különleges ritmusokkal és egyedi jazz hangzással érkezik a dűlők közé.




Aki az intimebb pillanatokat keresi, annak a Lázár Tesók világa, Szepesi Mátyás (Konyha) egyszálgitár műsora vagy Boggie: Amour Parisien című estjének francia sanzonjai nyújtanak felejthetetlen élményt. A költészet és zene határmezsgyéjén mozog Kollár-Klemencz László dalköltő estje, de a Myrtus és Bodor Áron: A csendesebb részem produkciója is garantálja a mélyebb lelki feltöltődést a borospincék hűvösében.

A fesztivál védjegyének számító dűlőtúrák, a kimaradhatatlan borútlevél és a családi programok mellett idén is irodalomi és a színházi programok teszik majd teljessé a hétvégi kikapcsolódást. Az ősz és a nyár legszebb pillanatainak egybefésülése idén sem maradhat el, így mindenki vésse be a naptárba: szeptember 18. és 20. között irány Tállya és a Kerekdomb Fesztivál.


 


Fotók: Kerekdomb Fesztivál

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás