Van aki elment és van aki itt maradt,
de a család az aki ott dobog a szív alatt,
ha én éhezek is, örülök mert neked van,
a szívem akkor is lát ha a szemem vak,
Látnom kell minden nap, téged testvérem,
elvégre veletek több tized évet megéltem,
de még kell, legyen egy örök napom,
nem adom őket semmiért, önző vagyok.
Rengeteg emlék, nem fog elmúlni,
mikor ott álok a cél előtt eszembe fog jutni,
minden amit adtatok, ami segített kihúzni,
a legrosszabb napok elöl nem lehet megbújni,
Sokat megéltünk, kaptunk meleget és hideget,
de nem hiszem amit rólatok elmesél egy idegen,
szívemen a kezem, minden lépésetek figyelem,
tudom nincs aki ellenem fordítana titeket!
Re.:
Egy család egy életen át, egy testvér,
akár éveket vár, és megvéd,
minden nap gondol rád, ne félj,
ha szükség van valakire ő nyújtja a kezét.
Kedves Anyám, kinek az életem a markában,
győzedelmeskedsz a mindennapok harcában,
boldogsága arcára írva mikor azt látja,
gyermekei egymásért, akármit felhasználnak,
Te, aki mindenben mellettem,
voltál és leszel, így teszel kedvemre,
gyere most keblemre borulj és ölelj meg,
mutasd az utat, hisz csak téged követlek.
Ha ez a gyerek öreg lesz együtt anya udvarában,
mutogatjuk a képeket, minden egyes unokádnak,
együtt nevetünk, ahogy mindig is tettük,
egy emlékem sincs mit el kellene felednünk,
Melletted állok amíg csak tehetem,
te is így csináltad, és ezután is elhiszem,
az Anyai törődés gyógyította sebeim,
még egy nőt nem tudnék úgy mint téged Szeretni!
Re.:
Egy család egy életen át, egy testvér,
akár éveket vár, és megvéd,
minden nap gondol rád, ne félj,
ha szükség van valakire ő nyújtja a kezét.
Az idei év legizgalmasabb zenei eseményeiként két férfi operapop csapat, az Il Divo és az Il Volo is fellép Budapesten
Az Il Volo november 14-én az MVM Dome-ban, az Il Divo pár hónappal hamarabb, június 25-én szintén ugyanott. A két együttes annyira hasonlít egymásra, hogy könnyű összetéveszteni őket. Ugyanazt a zenei műfajt képviselik, hasonló nevük van, lenyűgöző férfi harmóniákat és nemzetközi stílust mutatnak be. Azonban jelentős különbségek is vannak köztük.
Az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza
Fotó: Il Divo
Tobzódhatnak idén a popera rajongók, hisz két nagy kedvenc, a műfaj két legnagyobb képviselője is fellép Budapesten
Köztük sok a hasonlóság, így a forma, a műfaj, mi több, mindketten szerepeltek az "American Idol" műsorban, és jó kapcsolatot ápolnak Barbra Streisanddal is.
Bár minkét csapat neve hasonlóan cseng, jelentésükben nagyban különböznek. Míg az Il Divo név jelentése "isteni előadó" vagy "a díva férfi megfelelője", addig olaszul az "Il Volo" jelentése "a repülés". A két név utalhat arra, hogy az Il Divo hangjai érettebbek, az Il Volo inkább fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba. Különbség a két együttes közt az énekesek nemzetiségében is van.
Az Il Volo tagjai mind olasz fiatalok: Gianluca Ginoble (bariton), Piero Barone és Ignazio Boschetto (tenorok), akik a popera műfajának egyik legkiemelkedőbb képviselői, és a Három Tenor örökségét viszik tovább.
Az Il Volo fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba
Fotó: Il Volo
Az Il Divo egy Egyesült Királyságból származó énekegyüttes, azonban különböző nemzetiségű tagokból áll: egy svájci, egy francia és két Egyesült Államokból származó énekes alkotja a formációt, egyikük Steven LaBrie, aki a korábbi oszlopos tag, Carlos Marín tragikus halálát követően vált a csapat népszerű baritonjává.
Stílusukban az Il Volo inkább a klasszikus operai hagyományokat modern popos köntösbe bújtatja, fiatalos lendülettel és könnyed crossover stílussal.
Az Il Volo muzsikáját itt tudod meghallgatni.
Ők a klasszikus és a pop zene finom, ízléses keverékét adják, a crossover műfaj egyik legkiemelkedőbb képviselőjeként. Míg az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza, érettebb vokális előadásmóddal.
Az Il Divo hangzása tehát inkább a nagyszabású, érzelmes operai előadásmódot ötvözi a popzene elemeivel, így a klasszikus zene és a pop közötti határokat egyensúlyozza.
Hallgass bele az Il Divo zenéjébe itt.
Ha ezek után is még akadnak kérdések, a legjobb, ha mindkét koncertet megtekintjük idén Budapesten, mert az megkérdőjelezhetetlen, hogy az Il Divo és az Il Volo népszerűsége is az egekben szárnyal, és felejthetetlen élményt nyújtanak mindketten. Június 25-én az Il Divo, november 14-én pedig az Il Volo, mindketten az MVM Dome-ban.
Fotók: koncertpromo.hu