Előadó: | Burnout |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Mong Máté Rácz Olivér |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | rock Metal |
Címkék: | Keressük! |
A hullám vasúton mossa a hullám
A nyakamban dagad az ér
A tüdőm kérges, az agyam férges
Valamit, valamiér'
Látod nem volt jó éjszakám
Feladtam éjfél után
Talán csak álom csupán, egy
angyal így szólt hozzám
Ref:
Most állj meg ember talán még nem késő
Most állj meg különben sírkő és véső
Nem lesz majd aki elbúcsúzzon tőled és
Végállomásnál jársz
Végállomás ha kipróbálsz
Elakad a szavam a torkom kiszárad
Ahogy elmúlik a hatás
Nagyon jó volt de most még szarabb lett
Úgy hiányzik a varázs
Nem volt valami jó éjszakám
Feladtam éjfél után
Talán csak álom csupán, egy
angyal így szólt hozzám
Ref:
Most állj meg ember talán még nem késő
Most állj meg különben sírkő és véső
Nem lesz majd aki elbúcsúzzon tőled és
Végállomásnál jársz
Végállomás ha rám találsz
Ez az ára, sayonara
Eltompítja a marihuana
Kokain, heroin, kicsi adrenalin, mefedron, bélyeg, meszkalin
A kávé, a kóla, a whisky, a bomba, a mocskot döntő tévécsatorna
Az is mind drog csak nem tudsz róla
Nem tudsz róla
Solo
Zakatol a vonat, a végállomás
olyan messze van már
Egy kék ruhás csaj odalép hozzám
rajta a sorszám
Az ajka a nyakamhoz ér
Lehetne még egy jó éjszakád
Gondold hát a dolgot át
Megsebzett, lenézett rám
angyali hangon így szólt hozzám
Ref:
Most állj meg ember talán még nem késő
Most állj meg különben sírkő és véső
Nem lesz majd aki elbúcsúzzon tőled és
Végállomásnál jársz
Végállomás ha újra látsz
Ez az ára, sayonara
Eltompítja a marihuana
Kokain, heroin, kicsi amfetamin, LSD, ectasy, nikotin
Én leszek a vágy, én leszek a kín, én leszek az áruló mostmár
Mostmár fogd a tűt és szúrjál be végre én leszek az állomás vége
Az Obituary 40 éves múltjában többször járt már nálunk, legutóbb tavaly a Sepultura vendégeként léptek színpadra, hogy velőt rázó dalaikkal megmozgassák a magyar közönséget. Július 30-án azonban ismét visszatérnek, hogy a Dürer Kert nagytermében adjanak felejthetetlen koncertet.
Az Obituary már 1984-ben füstbombákkal várta a közönséget a koncertjén
Az Obituary 1984-ben alakult Executioner néven. A helyi tampai bandák, mint a Nasty Savage és a Savatage, valamint a korai Metallica és Slayer hatására a Tardy fivérek a garázsukban zenekart alapítottak, majd korán színpadra is léptek. Bár a tagok többsége még fiatalkorú volt, a koncerteken már ekkor is érett előadással, dobemelvényekkel, füstbombákkal várták a közönséget.
A zenekar azóta sem adott lejjebb az élő fellépések hangulatából
Akik követik a munkásságukat tudhatják, hogy soha nem kell félgőzre és visszafogottságra számítani egy Obituary műsor közben. Sosem hajszolták az elismeréseket vagy a közösségi média népszerűségét, és sosem törődtek a trendekkel.
11 stúdióalbumon és számtalan koncerten vannak túl, mégis
megmaradtak a gyökereiknél: az emberileg elképzelhető legdurvább zenék egyikét játsszák és ezzel világszerte hűséges rajongótábort építettek.
A 2017-ben kiadott Obituary self-titled lemezük akkor jelent meg mikor a death metal épp reneszánszát élte és ennek köszönhetően a régi rajongók mellett újak is felfedezték, milyen erő lakik a zenekarban. Ennek bizonyítéka volt például a Slayerrel közös európai turné is.
A zenekar 2023-ban újabb lemezt jelentetett meg, a A Dying of Everything mindent hoz, amit az Obituarytól elvárhatunk: thrash („Barely Alive”), groove („The Wrong Time”, „My Will to Live”) és a mindent lehengerlő hangulat is ott van a dalokban.
A zenekar kötődése Magyarországhoz nemcsak a korábban itt megtartott koncertek miatt erős, hanem a Gróf Balázs által nekik gyártott videoklipek is segítik, hogy a banda biztosan jó szájízzel, erős műsorral érkezzen Budapestre.
A hazai közönség az Obituary által teremtett atmoszférából már többször részesült, de a legutolsó lemez dalai július 30-án kapnak igazán teret, hiszen ezúttal egy headliner bulival vár mindenkit a Dürer Kertben a zenekar.
Fotók: Obituary x Live Nation Magyarország