dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Janicsák Veca: Kék angyal

Janicsák Veca - Kék angyal

off off off off off
Veca Világa
Előadó: Janicsák Veca
Album: Veca Világa
Megjelenés: 2011
Hossz: 4:35
Szövegírók: Janicsák István
Zeneszerzők: Harmath Szabolcs
Harmath-Hodászi Klára
Kiadó: Sony Music Entertainment Magyarország Kft.
Stílus: Pop
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 7266 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Kék angyal

A kék angyal álmomra szállt
Azt súgta, várj még, csak várj
Szép csendben múlhat sok év
Eljön a nap, hogy ébredj
Szállj végre már

Láttam, a föld az éghez ér
Hogy szárnyak nélkül, nem repít a szél
De az a hang néha új útra hív
Mélyen a szívemben, ha súg

Az életed vár
Mennyi gyönyörű változás
Óh, végre megtalál
Túl ér a hegyeken, falakon
Szíveden átjár
Halld a zenét, csak egy dal
Talán csak érzés
Nem tudod még, hogy miért
Csak kér, csak hív

Óh, ha úgy érzed, nem bírod már
Hogy te vagy csak
Aki mindent máshogy lát
Megálmodtad, nagyon rég, a csodát
A kék angyal vár
Engedd a szíveden át

Az életed vár
Mennyi gyönyörű változás
Óh, végre megtalál
Túl ér a hegyeken, falakon
Szíveden átjár
Halld a zenét, csak egy dal
Talán csak érzés
Nem tudod még, hogy miért
Álmod egyre hív

Még vár
Mennyi gyönyörű változás
Óh, végre megtalál
Túl ér a hegyeken, falakon
Szíveden átjár
Halld a zenét, csak egy dal
Talán csak érzés
Nem tudod még, hogy miért
Álmod élni hív
Minden percért kár

Még vár
A gyönyörű változás
Szíveden átjár
Az életed láz
Egy járatlan úton, falakon túl
Ne add fel, ne dobd el, ne bújj el
Ha jön a pillanat
Nem számít meddig tart még
Csak élj, csak élj, csak élj!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Új dallal indítja a 2026-os évet a Down For Whatever

Erőteljesen rúgja rá az ajtót a 2026-os évre a Down For Whatever. Megérkezett legújabb daluk, a „Menekülj tőlem!”, amely ezúttal is hozza a zenekartól megszokott intenzív megszólalást. 






A sötétebb hangulatú szerzemény tökéletesen vetíti előre azt az irányt, amely a banda hamarosan érkező új nagylemezén teljesedik majd ki.


Az előadó dalszövegei itt.


Itt a Menekülj tőlem!


A leginkább modern rock jegyekkel építkező zenekar számára a tavalyi esztendő kiemelkedő volt, hiszen két jubileumi koncerttel ünnepelték meg a tizedik születésnapjukat (Barba Negra, Dürer Kert), valamint részt vettek az első teljes egészében önálló turnéjukon is.


A most megjelenő „Menekülj tőlem!” nyers őszinteséggel fogalmaz meg belső konfliktusokat - mindezt feszes hangszereléssel és karakteres énektémával.


„A Menekülj tőlem egy bensőséges folyamat eredménye, a személyes démonokról, a szorongásról és az ismétlődő belső hullámvölgyekről szól. A dal középpontjában a lelkiismeret-furdalás áll. 


Az a fajta belső elakadás, amikor az ember tudja, hogy nem képes azt nyújtani, amire egy számára fontos személynek szüksége lenne.


A szám a visszatérő, mély felismerések és a saját korlátaink tudata köré szerveződik. A városi képek, a lepusztult utcák, a lámpák és a hajnalok a mentális labirintusaink jelképei. Ezek a szimbolikus elemek az elveszettséget, az elakadás érzését és a kiút hiányát jelenítik meg a dalban. A lámpaoltás például azt a pillanatot jelképezi, amikor már nincs mibe kapaszkodnunk...” - kezdte Diószegi Kiki, a zenekar frontembere. 


„Az alkotási folyamat ezúttal eltért a korábbi munkáinktól. A Menekülj tőlem eredetileg egy saját magamnak készült, írt dal volt, amelyet hosszú ideig nem akartam publikálni. Végül a zenekarral együtt dolgoztuk át, megtartva a dallam, a szöveg és az eredeti harmóniák őszinteségét, majd felöltöztettük abba a formába, amelyben most megjelenik.” - tette hozzá.


Zenekari hagyomány, hogy a videóklipeket is ők maguk készítik, Császár Róbert és Zsoldos Dávid irányításával.


„Miután a dal elérte a végleges formáját, Dáviddal együtt elkezdtük kidolgozni, hogyan tudnánk vizuálisan is reflektálni erre a hangulatra. Tudatosan hidegebb színekkel dolgoztunk ebben az image klipben, ugyanakkor a dal erős kettőssége miatt szerettünk volna egy ellenpontot is megjeleníteni benne - így került képbe a vörös tónus.” - kezdte Császár Róbert. 


„Az esős, elmosódott képi világot nem utólagos, speciális effektekkel készítettük el, hanem egy 1×1 méteres plexilapot rögzítettünk a kamera elé, amit a felvételek közben permeteztünk vízzel.” - zárta végül a kulisszákat illetően.




2026 sem csak stúdiómunkáról szól majd


A formáció hamarosan miniturnéra indul, amelynek állomásai Debrecen, Tatabánya, Gödöllő és Kaposvár lesznek. Tavasz végén pedig egy újabb friss dal megjelenése várható, tovább építve a közelgő, tíz tételes lemez világát. A Down For Whatever tehát nagy lendülettel, határozott tervekkel vág neki az új évnek - a „Menekülj tőlem!” pedig világos üzenet: a produkció nem lassít, sőt, minden eddiginél tudatosabban halad tovább saját útján.



Fotók: Down For Whatever

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás