dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Éder Krisztián Sp: Furcsa hétköznapok

Éder Krisztián Sp - Furcsa hétköznapok

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 2, összesen 8854 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Furcsa hétköznapok

SP - Furcsa hétköznapok
(Strange weekdays)

Oly zavaros minden,
Furcsa hétköznapok,
Hinned kell, hogy higgyek,
Hisz válaszokat csak így kapok.

Nagynak tűnik minden
És leheletnyi vagyok, minden,
Miben hittem, Pára már csak az ablakon.

Sokszor bíztam benne, hogy jobb lesz,
Tudnunk kéne most már, hogy lesz,
Tovább nem számolom a lépéseket már.

Refr.:
Nem tudom, mi a baj, hova szaladunk.
Nem tudom, hol a vég,
Meddig maradunk még.
Ha tudom, mi a tét,
minek rohanok válaszokért? Oh;oh!(2x)


Új napokat várok, változások nélkül.
De mindig mire vágyom,
Újra meg újra csak elkerül.
Gondolataimban valahol csak fekszem,
Üresen és tisztán,
Nyugodtan és csendesen.


Sokszor bíztam benne, hogy jobb lesz,
Tudnunk kéne most már, hogy lesz,
Tovább nem számolom a lépéseket már.

Refr.:
Nem tudom, mi a baj, hova szaladunk.
Nem tudom, hol a vég,
Meddig maradunk még.
Ha tudom, mi a tét,
minek rohanok válaszokért? Oh;oh!(2x)


SP - Confused all

So confused all!
Strange weekdays.
You have to believe that I to believe.
Because answers only so I get.

Seems like everything big
And I touch.
All what I belive,
Water vapor only on the window.

Many times I trusted him to be better.
We should know by now, that will be!
I next steps are not counting on it already.

chorus:
I do not know what's wrong, where we ran.
I do not know where the end is,
How long will remain.
If I know what's at bet, why I'm running for answers? (2x)

I'm waiting for new days. Without changes.
But every what I want,
Over and over again just to avoid.
On the my thoughts, I somewhere just I lie!
Empty and clean, calm and quiet.

Many times I trusted him to be better.
We should know by now, that will be!
Next do not I counting the steps already.

chorus:
I do not know what's wrong, where we ran.
I do not know where the end is,
How long we stay still?
If I know what's at bet, why I'm running for answers? Oh; Oh! (2x)

Hey!
Hello everyone! I'd say something. Get it?
The kid is back! Yeah! This New Wave! (2x)
But I say: It's New Wave!
You already well-known! This SP!


I do not know what's wrong, where we ran.
I do not know where the end is,
How long we stay still?
If I know what's at bet, why I'm running for answers? Oh Oh! (4x)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Heaven Street Seaven: "a koncert a legjobb legális drog a közönségnek és a zenekarnak is"

INTERJÚ SZŰCS KRISZTIÁNNAL

2026. augusztus 8-án egy koncert erejéig újra összeáll a Heaven Street Seven a fővárosban. A koncert kapcsán a frontember Szűcs Krisztián válaszolt a kérdéseinkre.






HS7-dalszövegek itt.




- Egy annyira sikeres karrier után, mint a HS7-é, mivel lehetett kitölteni az életedben keletkezett űrt? A koncertre való felkészülésen túl hogyan telnek mostanában a napjaid?

- Szerencsére már a klasszikus HS7 működése idején is sok mindent csináltam az anyazenekaromon kívül is, és azóta is. A teljesség igénye nélkül az utóbbi tíz évben volt vagy van: Budapest Bár, NAZA, Rájátszás, Szűcsinger, Rühös Foxi, Másnap-est Beck Zolival, illetve természetesen a legfontosabb a szólózenekarom, ami a saját nevem alatt fut, pontosabban Szűcs Krisztián és az Irgalmatlan Nővérek néven. 


Írtam zenét színdarabhoz, és most zajlanak a végső simítások a megjelenésre váró novelláskötetemen, aminek Utazás a kegyetlenbe lesz a címe. A legeslegfontosabb pedig, hogy közben lett saját családom, úgyhogy „sajnos” kevés lehetőségem van unatkozni.






- Sokak számára jelentenek jóleső nosztalgiát a Heaven Street Seven dalai, kapcsolnak a nótákhoz szívmelengető vagy épp fájdalmas, fiatalkori emlékeket. Számodra melyik az a (legyen mondjuk 2) olyan dal, amely azonnal visszarepít a régi időkbe és valamiért meghatározó számodra a saját nóták közül?

- Inkább tízet tudnék mondani a minimális belső körben. Talán a két kedvenc HS7-dalom mégis, ha nagyon megerőltetem magam, a Hullik a zápor 2008-ból, amit egyébként több mint tíz évvel korábban írtam, illetve az Úristen, ami az utolsó HS7-lemez utolsó dala volt. Igazából azért ezek, mert mindkettő szinte maradéktalanul megvalósítja azt a mindenkori ideálomat, amit az énekes-hangszeres dal szerintem elérhet, vagyis mondhatnám, hogy 


ezek a legjobbak, amire dalszerzőként képes vagyok, legalábbis eddigi munkám során, bár egyik sem tartozik a legnagyobb slágereink közé.






- “Mindenkinek, akinek ez fontos volt, ott a helye a Parkban, mert lehet, most hallhat minket utoljára…” (Orbán Gyula) Hogyan értelmezzük ezeket a sorokat?

- Ahogy le van írva. Én sem látok a jövőbe, ahogy Gyuszi sem, mindenesetre ez egy nagyon kivételes alkalom lesz a közönség számára, és nekünk is.


- Milyen részletet árulhatsz el a Parkos koncertről és milyen érzésekkel készülsz rá?

- Év elején kezdjük majd kitalálni a koncepciót, de az biztos, hogy a slágerparádé mellett elővesszük néhány kis kedvencünket is. Illetve azonkívül, hogy lesz néhány sztárvendég, lesz ezen túlmutató, izgalmas „külsős beavatkozás” is. A legfontosabb persze nyilván a HS7-élmény lesz. Természetesen nagyon várom a koncertet, amiben 


a legjobb dolog mindig nehezen körülírható, valami szeretet-energia-hullámzás, ami a legjobb legális drog közönségnek és zenekarnak egyaránt.




- Melyik dalt játszod majd a legnehezebb szívvel és melyiket a leginkább felszabadultan?

- Amit nagyon nehéz szívvel játszanék, azt mondjuk kézenfekvő, hogy egyszerűen nem játsszuk, de ilyen nem nagyon van. Amit szívesen hanyagolnék, az mondjuk a Hip-hop mjúzik című dal, ami a mai napig sem tudom, hogy miről szól. A már említett Hullik a zápor mindenképpen az egyik legfelszabadítóbb érzést kiváltó koncertdal, de említhetném még a Te mesédet, vagy a Hangerőt is.

 



Fotók: Heaven Street Seven hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás