Előadó: | Muri Enikő |
---|---|
Album: | Enciklopédia |
Megjelenés: | 2012 |
Hossz: | 3:43 |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Szabó Zoltán (Szabó Zé) |
|
Kiadó: | Sony Music Entertainment Magyarország Kft. |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Néha ha a magányomban elveszek
Nézem, hogy vajon hova rohannak az emberek
Miért jó? Mindenki siet…
Már most érzem, hogy jöhetne a délután
Én nem is tudom mért keltem fel túl korán
Miért jó ébredni veled?
Ha végre itt az éj
Megint hajt a szenvedély
Ref:
Most élj a vágynak
Gyere ne ébressz fel
Száz éve várlak
Akarom még egyszer
Most élj a vágynak
Szerelem ringass el
A hajnal még várhat
Pár órát..
Tudom mindig végem
Hogyha vele vagyok
Ilyenkor másnap
Mindig magányosan ballagok
Miért jó? Miért jó vele?
Mindegy, hogy ha süt a nap
Vagy hull az eső
Én mindig beleremegek
Amikor látom őt
Miért jó? Úgy zsong a fejem
Ha végre itt az éj
Megint hajt a szenvedély
Ref:
Most élj a vágynak
Gyere ne ébressz fel
Száz éve várlak
Akarom még egyszer
Most élj a vágynak
Szerelem ringass el
A hajnal még várhat
Pár órát..
Ref:
Most élj a vágynak
Gyere ne ébressz fel
Száz éve várlak
Akarom még egyszer
Most élj a vágynak
Szerelem ringass el
A hajnal még várhat
Pár órát..
„Tovább állsz, én meg csak állok, megtanulok boldog lenni nélküled”
Lil Frakk új dallal és régóta első klipjével jelentkezik, melyek nemcsak a közelgő nagylemezét vezetik fel, de visszacsatolnak a tavasszal megjelent stúdióalbum önterápiás korszakára. A „Melegítő” című track szól mindarról, mi marad a Happy End harmadnapján, azaz egy kapcsolat után, és hogyan lehet továbblépni, amikor még semmi sincs rendben.
A ’Harmadnap’ című érkező LP a ’A Happy End Után Is Van Másnap’ lemez közvetlen folytatása vagy, ahogy Frakk mondja: „B-oldala”.
- Ezt a dalt akkor írtam, amikor elköltöztem a 16. kerületi lakásomból és újból talpra álltam, egyedül, ezt már az új helyen raktam össze. Az új lemez továbbviszi azt a processzálós, traumafeldolgozós vonalat
- fogalmaz Lil Frakk.
A „Melegítő” ebből az ívből hozza a legfrissebb pillanatot
Lassan hömpölygő pop-rap, szívszorító nyitottsággal és meglepően fülbemászó refrénnel. Szövegeiben Frakk ismét tűpontosan találja el a generációja által átélt, de kimondatlan érzéseket:
„Tovább állsz, én meg csak állok, megtanulok boldog lenni nélküled" - hangzik el a dalban, amitől egyszerre ráz ki a hideg és csorog le a nyárvégi melegítőn a késő szeptemberi eső.
A „Melegítő” vizuálisan is erős
Frakk hosszú idő után új videóklippel jelentkezik, amely a dal megjelenésével egy időben érkezik. A klip visszafogott, érzelmes, és egyetlen női szereplő köré épül.
Lil Frakk mára a magyar alternatív hiphop egyik legtudatosabb alkotója
A 2019-es indulás óta végigjárta a punchline-os önirónia, a klubhős lét, majd az önismereti önfeltárás útját. A „Honnan a név” után megjelent ’Innen a név’ lemez korszakzárás volt, ’A Happy End Után Is Van Másnap’ viszont már egy terápiás napló. A WaTa, Kapitány Máté és DOÓR produceri támogatásával készült anyag több mint egymillió lejátszást generált öt hónap alatt, olyan vendégekkel, mint bongor, Filo, Mehringer vagy Lusta Geri.
Lil Frakk zeneileg sosem volt ennyire sokszínű
Pop, trap, drum and bass, house, rock – amiben működik a sztori, ott megszólal. Frakk ráadásul nemcsak előadóként, de házigazdaként is aktív: szeptember 14-én indult a Sávlekötő Backstage, ahol minden héten más előadó koncertjébe és másnapjába kíséri el a nézőket.
Fotók: Lil Frakk hivatalos