


| Előadó: | KontrolAlter |
|---|---|
| Album: | Egyszer volt... |
| Megjelenés: | 2010 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Nemes Attila Huszár Ádám Ádám Reimond Gódor Bálint Szöllösi Péter |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

amíg ti más bőrébe bujtok
én a magamét veszem fel
bejárok sok sok 1000 világot
és fedezlek téged bennük fel
te vagy a nappalom, éjjelem
veled akarom leélni életem
ha tudnád hogy mennyire szeretlek
nekem adnád az életed
ref.
Szeretnék veled együtt élni
Minden reggel veled együtt kelni
szeretnék a réten veled ülni
minden virágot összeszedni
ma éjjel a csillagokkal háltam
és közben veled álmodtam
tudtam minden rendben lesz
veled feküdni mikor
végleg lenyugszik a nap
hagy legyek könnycsepp
örökre a szemed alatt
ref.
Szeretnék veled együtt élni
Minden reggel veled együtt kelni
szeretnék a réten veled ülni
minden virágot összeszedni
éld át velem az életed
és megmutatom hogy könnyen lehet
boldogan élni
és nem kell neked se folyton sírni
ref.
Szeretnék veled együtt élni
Minden reggel veled együtt kelni
szeretnék a réten veled ülni
minden virágot összeszedni


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton