Előadó: | Colombre Band |
---|---|
Album: | Tánc az ördöggel |
Megjelenés: | 2010 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Váray László Váray László Benedek |
Váray László |
|
Kiadó: | Gryllus Kiadó |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ha a gépben nincs több játék,
Nincs már szín csak árnyék,
Ha csak a koffein tart ébren
És csak alkohol van a vérben
Ha megmozdulnak a falak,
Lement az utolsó falat, érzed már
Nem segíthet a műtő de
Meg van ágyazva a hűtő
Ha ez volt az utolsó menet
Fenn van az utolsó kenet és
Amikor inogsz a szakadék szélén és már
Látod a fényt, az alagút végén
Hát ne nézz körül vendég, hogy tán
Valami hátra van még, az idő fogytán,
De biztos lehetsz benne,
Hogy a mai volt itt az utolsó este
Ne nézz körül vendég, hogy tán
Valami hátra van még, az idő fogytán,
De biztos lehetsz benne,
Hogy a mai volt itt az utolsó este
Ne nézz körül vendég, hogy tán
Valami hátra van még, az idő fogytán,
De biztos lehetsz benne,
Hogy a mai volt itt az utolsó este
Öreg gengszter a bandád a föld alatt,
Mint az ólomkatonák úgy néztek ki, amikor
Mindent egyedül arattál le, aztán egyedül maradtál
Ezen a téli alkonyon nézed a régi balkonon a részed,
És az a részeg nő, elvitte az egész,
Te meg vén öreg fejjel itt maradtál
És most csak dúdolsz halkan,
Mint abban a régi dalban
Mindenkinek ugyanaz a kilenc élete van
Neked is nekem is lehet ugyanaz az utam
Mint egy idegen agynak - nem csodálom,
Ha hidegen hagynak a szavak
Néha legalább ints felém,
Vagy csak kacsints felé, és
Csinálj úgy, mintha értenéd ezt a dalt!
Ne nézz körül vendég, hogy tán
Valami hátra van még, az idő fogytán,
De biztos lehetsz benne,
Hogy a mai volt itt az utolsó este
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes