Előadó: | Junkies |
---|---|
Album: | Nihil |
Megjelenés: | 1997 |
Hossz: | 0:00 |
Szövegírók: |
Barbaró Attila Szekeres András Somogyi József Biricz Tibor |
Barbaró Attila Szekeres András Somogyi József Biricz Tibor |
|
Kiadó: | Warner-Magneoton |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Nekem ne ígérj,
semmire se kérj
Csak az érdekel,
ami épp előttem áll
Ha kialszik a fény,
számít-e a tény
Hogy nem nekem szánták a golyót,
ha eltalál
Mindig közel a vég
Ne mondd nekem azt, hogy lesz még alkalom
Túl nagy nekem a tét
Nem elég a kérdés, én a választ akarom
Most...
Üres a gyomor, rühes a nyomor
Meddig húzom, most még nem tudom
Beragad a zár, elragad az ár
Lehet, hogy az utolsó köreimet futom
Utamba állhat bármi
De nem érdekel se pénz, se más hatalom
Nem tudok tovább várni
A kisujjadat nyújtod, én a karod akarom
Most...
Engem átbasztak már nem egyszer
és lesz még ráadás
De újrakezdeném ezerszer és ne kérj,
hogy legyek más
Mert ha nem csinálhatom, elpusztulok,
te vagy rá a tanú
Mondd egy oroszlánnak, hogy legeljen,
mert elfogyott a gnú
Én szabad vagyok és szállni fogok,
szállni az égen át
Egy bomba vagyok, felrobbanok,
és nem érdekel a világ
Húzom a gázt, míg tart az út,
és ha semmi nem maradt
Fejre állok, mert pihenni
ráér majd a föld alatt
A közkedvelt Gen Z előadó és szerző, Moriones felfedi újabb dalát, mely egyben negyedik stúdiólemezének címadója és a produkció idei leglátványosabb koncertjének fantázianeve is.
A futball-világban is ismert, spanyol eredetű szó, a „remontada” az újjászületést, a sorsfordító győzelmet jelenti; Moriones számára még többet, hisz egy igazán személyes történet inspirálta. És hogy mi volt ez az esemény? Az a szövegvideóval megtámogatott szerzemény lejátszásakor kiderül.
Július 9-én izgalmas új irányt tűzött ki az újhullámos sztár, Moriones „rum” című, nyári slágerével, és ismét megbizonyosodhattunk arról, hogy nem nyúlt mellé a zenész, a rajongók továbbra is nagy szeretettel fogadják őt. A friss track jelenleg is a YouTube toplistájának egyikében szerepel tavalyi nagydobásával, az „EZ AZ ÁRA”-val együtt.
Moriones nem húzza tovább az idegszálainkat, most egy jelentőségteljes zenét oszt meg. Ebben eggyé olvad a nyár felhőtlen hangulata és az éjjeli sötétben olykor felerősödő melankólia is.
„Igazából a „remontada” az eddigi dalaim közül az egyik legtöbb érzelmemet hordozza, amitől kicsit tartottam is, de szükségem volt kiadni magamból. Az életünk alapját a szeretetnek kell adnia, amiért valóban hálásak lehetünk – és ami képes újra meg újra felemelni és újjászületni bennünk.
A mély pillanatokból kell erőt merítenünk. Néha ezek a pillanatok úgy kapcsolódnak össze, hogy egyszerre érezzük bennük a múltat, a jelent, sőt, még a jövőt is”
– mondta el Moriones, aki szerint az élet kvintesszenciája abban rejlik, hogy minél több érzelmet tapasztaljunk, akár negatívat is.
Ez az egész attitűd és hangulat leköveti az előadó budapesti nagykoncertjét, melynek az eddigi teltházas bulik után ismét az Akvárium Klub szolgál helyszínéül októberben.
Fotók: Moriones