dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
DrasztikAkusztik: Ködlemez

DrasztikAkusztik - Ködlemez

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 1, összesen 1976 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ködlemez

Voltak idők, amikor még nem tudtam
Elérni azt, amit szeretni gondoltam.

Csak fogytak a gyertyák a sötétség méhében
A fekete alapon szürke volt és ében
Lyukak az ég bársonyfüggönyében

Gomolygó füstben körbe jár a pár
Egymásnak élnek nincsen már határ

Rosszkedv és néha a szerelem tánca ez
A fiatal szájból az öregség ránca lesz
Önmagát gerjesztő, forgó ködlemez

Reménytelenség sugárzik felém
A pengének élén maradni erény

Felsértett lábbal lassabb így a tánc
Bármelyik oldal a halál-adta lánc
És nem segít rajta könyörgés, fohász
Türelem kell csak, lassan majd lejársz

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dzsúdló eddigi legkülönlegesebb videóklipje Presso címmel jelent meg

- Nagyon örülök, hogy sikerült összehozni ezt a klipet, régóta tervben volt Viktorral egy együttműködés. Nagyon szeretem a látásvilágát, és nagyon boldog voltam, hogy most egyszerre két anyagon is dolgoztunk együtt. A végeredménnyel pedig különösen elégedett vagyok -  mesélte Dzsúdló.


Dzsúdló-dalszövegek itt.

 



A rendkívül rétegelt, dinamikus, rengeteg különböző motívumot használó dal alapját az énekes állandó szerzőtársa és producere, Tembo jegyzi, különlegesség viszont, hogy Dzsúdló zenekarának basszusgitárosa, Pap Attila is részt vett a dalszerzésben - a Presso lead dallamát neki köszönhetjük.

 

A szövegben az előadó kritikus hangot üt meg a látszatra sokat adó karakterekkel szemben. 


- Nem szeretem azokat az embereket, akik nyilvánvalóan valamilyen szerepbe erőltetik magukat, és nem önazonosak, hanem valami mondvacsinált karaktert adnak elő személyiség címén 


 mondta a dalról az énekes.

 

A videó rendezője Horváth Viktor volt, aki az online térben korábban elterjedt NPC-jelenséget megjelenítve egy nagyon karakteres, különleges vizuális anyagot hozott létre a Presso-hoz. A szereplők között megjelenik a korábban Dzsúdló előtt a Budapest Parkban játszó Böiler punkzenekar frontembere, Riger János is.

 


 

- Nemsokára készülök valami izgalmasra, ami egy még izgalmasabb dolog előfutára lesz. Kíváncsi vagyok, hogy fog elsülni, bizakodó vagyok - fogalmazott sejtelmesen Dzsúdló a következő időszakkal kapcsolatban.


Fotók: Dzsúdló hivatalos/Miskolczi Milán

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás