


| Előadó: | Freddy A Dupla |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Hip-Hop |
| Címkék: | Keressük! |

Évek óta ez a város a menedék,
Holott a lelkembe néhányszor belelép.
De nem felejtem el hogy mit kaptam Pécstől,
Kertvárosból a, déli részről
Rengeteg élmény, meg rengeteg barát
Mindegy, bánat vagy öröm ha mellettem a család.
Majd a spanok , valaki, fegyvert ragadott
Nekem az utca az tehetséget adott.
Majd akaratot,
Ezzel úgy élhettem a napjaim,
Hogy eltünnek a fegyverek már a háborúk partjainn,
Ha rajtunk mullana itt világbéke lenne
Az összes rendbontó innen leléphetne,
De le se ejtem, el nem felejtem,
Hogy a Széchnyi-téren, minden héten
Figyelte a várost ,és vigyázott a gyermekére
Nekem ezt a két öregapám odafentről elmesélte
Ref:
Járom az utam, macskaköves úton,
Léptem kopog esős éjszakán,
Az ütött-kopott utcák nevét tudom,
Mert én itt születtem, ez a hazám.
Érdem nem az akarat képzeletbeli falakat,
Ledönteni könnyebb ,mint szóra birni halakat
Nekem kihivás a sorsom, büszkén is viselem
Ha tartom a szavamat nem veszitettem hitemen
Nem vagyok mintadiák sem a munka embere
A szeretet nem tart el , pedig azt kellene
Megköszönni alig tudom anyámnak meg apámnak
meg a hugomnak hogy talán még néha jót is találnak
Bennem, mert tényleg nem vagyok rossz ember
Csak reflexből szivom nameg hűvös szeretettel
Szavakat találni, is nehezen találok
Hogy nulláról indultam és, ugyanott állok.
De semmit nem bánok még többet akarok
Mit eddig elértem arra is büszke vagyok,
Mert volt olyan aki aranyat talált
Nekem ott volt a család, meg mellettem sok barát
Ref:
Járom az utam, macskaköves úton,
Léptem kopog esős éjszakán,
Az ütött-kopott utcák nevét tudom,
Mert én itt születtem, ez a hazám.
Hosszú még az út elöttem
Nem látom a végét de nem félek (nem félek),
Akarom érezni a sikert
Mert tudod hogy akármit elérek (elérek)
Duzzad az erő,
Látni akarom hogy az átlagtól eltérek (eltérek)
Bármi történjen a zene a keresztem
és mellé mást nem kérek (nem kérek).
Tudom jól hogy még előttem az élet
és boldogan élem majd le az összes évet
Ami vár rám, az legyen jó vagy rossz dolog,
Tartom a jót de, a rosszra is gondolok
Céljaim között van hogy minden ellenségemtől
Megköszönnjem azt hogy velük lehet részem,
Élni a világban és játszani amig lehet
Mert játékosan sohasem fogom megunni az életet.


Erőteljesen rúgja rá az ajtót a 2026-os évre a Down For Whatever. Megérkezett legújabb daluk, a „Menekülj tőlem!”, amely ezúttal is hozza a zenekartól megszokott intenzív megszólalást.
A sötétebb hangulatú szerzemény tökéletesen vetíti előre azt az irányt, amely a banda hamarosan érkező új nagylemezén teljesedik majd ki.
Itt a Menekülj tőlem!
A leginkább modern rock jegyekkel építkező zenekar számára a tavalyi esztendő kiemelkedő volt, hiszen két jubileumi koncerttel ünnepelték meg a tizedik születésnapjukat (Barba Negra, Dürer Kert), valamint részt vettek az első teljes egészében önálló turnéjukon is.
A most megjelenő „Menekülj tőlem!” nyers őszinteséggel fogalmaz meg belső konfliktusokat - mindezt feszes hangszereléssel és karakteres énektémával.
„A Menekülj tőlem egy bensőséges folyamat eredménye, a személyes démonokról, a szorongásról és az ismétlődő belső hullámvölgyekről szól. A dal középpontjában a lelkiismeret-furdalás áll.
Az a fajta belső elakadás, amikor az ember tudja, hogy nem képes azt nyújtani, amire egy számára fontos személynek szüksége lenne.
A szám a visszatérő, mély felismerések és a saját korlátaink tudata köré szerveződik. A városi képek, a lepusztult utcák, a lámpák és a hajnalok a mentális labirintusaink jelképei. Ezek a szimbolikus elemek az elveszettséget, az elakadás érzését és a kiút hiányát jelenítik meg a dalban. A lámpaoltás például azt a pillanatot jelképezi, amikor már nincs mibe kapaszkodnunk...” - kezdte Diószegi Kiki, a zenekar frontembere.
„Az alkotási folyamat ezúttal eltért a korábbi munkáinktól. A Menekülj tőlem eredetileg egy saját magamnak készült, írt dal volt, amelyet hosszú ideig nem akartam publikálni. Végül a zenekarral együtt dolgoztuk át, megtartva a dallam, a szöveg és az eredeti harmóniák őszinteségét, majd felöltöztettük abba a formába, amelyben most megjelenik.” - tette hozzá.
Zenekari hagyomány, hogy a videóklipeket is ők maguk készítik, Császár Róbert és Zsoldos Dávid irányításával.
„Miután a dal elérte a végleges formáját, Dáviddal együtt elkezdtük kidolgozni, hogyan tudnánk vizuálisan is reflektálni erre a hangulatra. Tudatosan hidegebb színekkel dolgoztunk ebben az image klipben, ugyanakkor a dal erős kettőssége miatt szerettünk volna egy ellenpontot is megjeleníteni benne - így került képbe a vörös tónus.” - kezdte Császár Róbert.
„Az esős, elmosódott képi világot nem utólagos, speciális effektekkel készítettük el, hanem egy 1×1 méteres plexilapot rögzítettünk a kamera elé, amit a felvételek közben permeteztünk vízzel.” - zárta végül a kulisszákat illetően.
2026 sem csak stúdiómunkáról szól majd
A formáció hamarosan miniturnéra indul, amelynek állomásai Debrecen, Tatabánya, Gödöllő és Kaposvár lesznek. Tavasz végén pedig egy újabb friss dal megjelenése várható, tovább építve a közelgő, tíz tételes lemez világát. A Down For Whatever tehát nagy lendülettel, határozott tervekkel vág neki az új évnek - a „Menekülj tőlem!” pedig világos üzenet: a produkció nem lassít, sőt, minden eddiginél tudatosabban halad tovább saját útján.
Fotók: Down For Whatever