


| Előadó: | SCBP VS TKYD |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Rap (Underground) |
| Címkék: | Keressük! |

Chek!Chek!
DSP!TKYD!
A-Z-A!
Én olyan utat járok, amit nem ismernek mások,
Ők lefelé építik, amit én felfelé ások,
Ki nem járt még a sötétben, az ne akarjon fáklyát,
Ez nem magyar,ez mágia, te tüzet hozol, én máglyát,
Én emelem a falakat te megkerülöd őket,
Én terelem a szavakat, teret adok a világnak,
Én imádom az életet, te utálod a nőket,
Én térítem ki követ,mert te teret adsz a hibáknak.
A fegyverek szava már elnyom minden dallamot,
Lehet meg kéne hajolnom, de nem mutatok hajlamot,
Bennem a hajnal sok emberben meg az éjszaka,
Az orrotokban anfetamin, enyémben a vér szaga,
Szakítsd a láncokat, a szárnyakat meg ragaszd fel,
Ha elérted mit akartál, hát ragad meg, ne szalaszd el,
Az elme éhen hal, ha nem táplálod tudással,
Nekem már Krisztus a barátom, szakítottam Júdással.
(Refr. 2x)
A benned lévő tűz világítson, hogy ne tévedj el!
Basszál még a tűzre minden szemetet égess el!
Minden ami zavar válljon hamuvá,
De nem szarozunk veled, mert úgyis beégett a dumád!
A sztílo kiszámíthatatlan,eszement,meredek,leszerel!
Mint prince naseem hamed a pofádba nevet és belever!
Ha tűz van öntök egy ki olajat rá,
Feszítem a húrt, sose tudom hol a határ,-Égesd el!-
Múltkor néztem filmet kajak ki voltam,
Szar dumák a vásznon,a legjobb skriptek a fiókban,
Mik ezek a szlengek?Elcsúsztatok 15 évvel?
Most tényleg még mindig a Galambos Péter, a néger.
Na mi lesz veled sakk-matt,
A mi rappünk bang-bang, a ti rappetek klak-klak,
Hangos, mint a vaktöltény, de sötét, mint a vakablak,
Betépek, azt berakom a zenédet, hogy szakadjak,
DSP,KYD minden szónak súlya van,stílus,Bloose Broavaz
Minden forma fújja majd, jee,
Basszuk neki, azt majd meglátjuk,
Mi kicsapjuk a biztosítékot, a KYD meg gyertyát gyújt.
(Refr. 2x)
A benned lévő tűz világítson, hogy ne tévedj el!
Basszál még a tűzre minden szemetet égess el!
Minden ami zavar válljon hamuvá,
De nem szarozunk veled, mert úgyis beégett a dumád!
Az emberek egyszerűek, az élet mégis bonyolult,
Itt a gazdag is úgy panaszkodik mint egy nyomorult,
Szép ez az ország csak széteszi a kórság,
Az államadósság miatt osztozunk a morzsán,
Az alkoholizmus divatként a magyar tükörkép,
Nem csoda már ,olcsóbb lett a sör mint a gyümölcslé,
Szerinted van esélyed? a rokonok megdícsértek,
Már mindenki MC vagy aki nem az DJ lesz
A lógó csócsű celeb is azt hiszi merész díva,
Kabaré az ország, most nevessek vagy sírjak?
Children Of Nincssex,túl sok a díszfasz!
Bennünk mindig bízhatsz,nekünk az utca a Pilvax!
DSP meg TKYD,Azától egy bitang beat
Kegyetlen a brigád mint a becstelen brigantik
Csak a múlthoz ragaszkodsz...Térj magadhoz!Ne panaszkodj!
Mi visszahozzuk magunknak a 90es Aranykort!
(Refr. 2x)
A benned lévő tűz világítson, hogy ne tévedj el!
Basszál még a tűzre minden szemetet égess el!
Minden ami zavar válljon hamuvá,
De nem szarozunk veled, mert úgyis beégett a dumád!
A szöveg agyonvág,ha nem érted mi táplálja!
Az embereknek eledel,ami a lelket átjárja...
Ez lövedék a gyengéknek,az erőseknek létra...
Létrehoztam a világom,tiéd elégetem még ma!
Virágot szakítok,mer nincsen szívem kitépni
Neked csak árnyék vagyok,amiből te ne tudsz kilépni
Bazd meg a csajodat,a pénzed meg a vallásod!
Mer vakon arra ébredtél,hogy elpusztult a hallásod!
Egy kiló kenyér-ennyi lett a "Magyar Álom"
Itt csak lakunk,de nem élünk...Régóta ezt magyarázom!
Nekem ne mondja meg senki,nekem hogyan kéne élni!
Hogyan bátornak szüledtünk,miért tanultunk meg félni?
A nevem TKYD legjobbak között a legnagyobb!
A pokolba is leszállnék,de hallom te már nem vagy ott...
Eladtad azt,amit szerettem benned testvér!
De az igazi kutya inkább elveszi és nem kér!
(Refr. 2x)
A benned lévő tűz világítson, hogy ne tévedj el!
Basszál még a tűzre minden szemetet égess el!
Minden ami zavar válljon hamuvá,
De nem szarozunk veled, mert úgyis beégett a dumád!



Nem történt előrelépés a Sziget Fesztivál jövőjének ügyében, miután a Fővárosi Közgyűlés szerdán többség hiányában nem hozta meg azt a döntést, amellyel felkérte volna a tulajdonosi bizottságot, hogy a rendezvényhez kapcsolódó közterület-használatra irányuló hatósági szerződést közös megegyezéssel szüntesse meg.
FRISSÍTÉS
Magyar Péter közösségi oldalán az alábbiakat osztotta meg 2025. október 30-án délelőtt:
- Gerendai Károllyal abban maradtunk, hogy jövőre találkozunk a Sziget Fesztiválon.
Az eredetileg javasolt 2035-ös visszafizetési határidő helyett a Fesztivál az alábbi bontásban fizeti vissza a fővárostól kapott díjkedvezményt: 2028-ban 33%, 2029-ben 33%, 2030-ban a fennmaradó részt.
- Minden magyar fiatal megkapja a diákkedvezményt, aki kiváltja a BudapestGO-t
ui.: igenis lehetett olyan megoldást találni, hogy a főváros a közpénzek gondos gazdájaként járjon el és a Sziget Fesztivál továbbra is az egyik legsikeresebb magyar kulturális és zenei rendezvény legyen - fogalmazott a Tisza Párt elnöke.
Nem lesz jövőre Sziget Fesztivál - nem lesz jövőre Sziget Fesztivál?
A Sziget Fesztivál jövője azután vált bizonytalanná, hogy a Sziget Zrt. vezérigazgatója levélben kezdeményezte a főváros és a Sziget közötti megállapodás felmondását, amiről október 13-án számolt be Karácsony Gergely.
Az alapító Gerendai Károly igyekezett megmenteni a fesztivált
Még aznap kiderült az is, hogy a Sziget Zrt. tulajdonosai felvették a kapcsolatot a fesztivál alapítójával, Gerendai Károllyal, lehetőséget kínálva arra, hogy a rendezvény ismét vele folytathassa működését.
A Karácsony Gergely főpolgármester jegyezte előterjesztést a testület a képviselők 13 igen szavazata és 19 tartózkodás mellett nem fogadta el. A voksoláskor a Fidesz-KDNP és a Tisza Párt képviselői tartózkodtak, Barna Judit (Tisza Párt) nem szavazott.
A Sziget 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak
- A Sziget fontos kulturális érték, turisztikai attrakció, ami a főváros gazdaságát is befolyásolja - fogalmazott Karácsony Gergely a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén, a napirend vitájában.
- A fesztivál addicionális költségeiről kevés szó esik: a rendezvény 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak, de például 200 millió forint iparűzési adót fizet a szervező, aminek 54 százaléka a fővárosnál marad, 46 százaléka a kerületeké, de jelentős a gyógyfürdők és a Budapesti Közlekedési Központ többletbevétele is ebben az időszakban
- részletezte
- A Sziget Budapest egyik kulturális- és exportterméke, és kiszolgálja a helyi fiatalokat is. A budapesti gazdaság szempontjából olyan, mintha itt gyártott baracklekvárt exportálnánk. A fővárosi képviselőknek felelősségük van a nemzetgazdaság egészéért és a fővárosi szereplők prosperitásáért és üdvözölte, hogy az előterjesztésbe belekerült a javaslatuk budapesti fiataloknak nyújtandó kedvezmény is - hangsúlyozta
Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon
- A Sziget Fesztivál megmentése Budapest érdeke és Gerendai Károly óriási személyes kockázatot vállal, és a közgyűlésnek is kockázatot kell vállalnia, mert nincs szuperbiztonságos út
- tette hozzá Tüttő Kata (MSZP).
- Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon, csak abban van véleménykülönbség, ez miként történjen. Nincs akadálya annak, hogy Gerendai Károly megvegye a 2026-ra közterület-használati engedéllyel rendelkező céget, ebben az esetben semmi nem akadályozza a fesztivál megrendezését - mondta Bujdosó Andrea, a Tisza Párt frakcióvezetője.
- Ha a közgyűlés hozzájárulna a jelenlegi szerződés megszüntetéséhez, a főváros elesne az abban rögzíttet bevételről és felmerülne a hanyag kezelés vádja, hiszen lemondanak egy jogos bevételről egy magánbefektető javára, ezt pedig nem támogatják. A módosító javaslatunk lényege, hogy mivel a bevétel nagy részét az állam realizálja, kérjék meg az államot, térítse meg a főváros kieső bevételét. Vállaljuk, hogy a Tisza-kormány jövőre ezt a pénzt oda fogja adni a Sziget támogatására - jelezte
Nem kockáztatták Budapest pénzét
- Nem kockáztathatjuk a budapestiek pénzét, nem adhatjuk mindenféle garancia nélkül oda egy olyan amerikai társaságnak, amelynek tavaly 7300 milliárd forint árbevétele volt. Ahogy lesz garancia, biztosíték, hogy a budapestiek megkapják azt, ami nekik jár, örömmel bólintunk rá a folytatásra - mondta
- A jelenleg hatályos közterület-használati szerződés felbontása esélyt ad arra, hogy legyen Sziget és legyen bevétel.
Ha nincs egyetértés a frakciók között abban, hogy kapjon még egy esélyt a fesztivál, akkor tiszta lelkiismerettel tudom azt mondani, hogy nem próbálkozom tovább.
Sajnálom, ha kampánytémaként elvérzik a lehetőség, hogy folytatódhasson a Sziget. Azt kértem a képviselőktől, mutassák meg, hogy legalább ebben egyet tudnak érteni - emelte ki Gerendai Károly.
A közgyűlés döntése után Gerendai Károly újságíróknak arról beszélt, ezek után nem látja, van-e bármilyen megoldás. Úgy fogalmazott, hogy bezárult egy ajtó.
- Akkor hát nem lesz Sziget. Nem lesz fővárosi bevétel, a nemzetgazdaság is elesik több tízmilliárd forinttól és a budapestiek is a kedvezményektől. Ez mind nem lesz, mert a két legnagyobb fővárosi frakció, a Tisza és a Fidesz így döntött. A szerdai Fővárosi Közgyűlés annyiban biztosan különbözik az eddigiektől, hogy immár konkrét kárt is okoznak Budapestnek - írta Facebook-bejegyzésében Budapest főpolgármestere.
- Fontos lesz, hogy levonjuk majd ennek a (nem) döntésnek a tanulságait, hogy legyen szembesülés és szembesítés is, hogy mit mond el mindez a felelősségről, a kormányzóképességről, az alázatról, a szakértelemről, a bizalomról és úgy általában, ennek a városnak és az országnak a jövőjéről. Mára tőlem csak annyi: megpróbáltam, megtettünk mindent, sajnálom - zárta bejegyzését Karácsony Gergely.
Fotók: Sziget Fesztivál
Forrás: MTI