


| Előadó: | Ideas |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Kun Anita Preil Tibor Schlick Attila |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Whispering tears of summer nights
This world is just full of noise, only stars can give a choice,
Serenity.
All over my body,
I can feel energy flows, I can feel the hope that grows
Inside of me.
I know, the role just brained your life away
And you’re still holding the key, guard it well for you and me
And you will see.
You have to pay the price of life
For love you have to burn inside
Sometimes noone will hear you cry
(Then won’t hear you cry).
You have to love just to be loved
Just like you love you eternal god
To feel it all around
(To feel it all around).
And now your role is just to be yourself
The world won’t stand in your way, san what you have to say.
I won’t turn away.
And if there are no miracles in your life,
Roone will help you now, you have to find
your peace and make it real somehow.
You have to pay…
It might hurt you, and it might haunt you, just to see the end is near
I know, I know this fear – let it disappear.
You have to love and to be loved just like you love your eternal god
So let go of this fear – let is disappear.


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.