Előadó: | Kelemen Kabátban |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Horváth Gáspár Horváth Boldizsár Pápay Mihály |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Szemedbe nézek és csillog az élet, napsütéssel szeretlek téged
Boldog rózsaszín pénz a zsebbe, az arany színű gyémántot vedd be
Nézd csak kezdődik jön a hajnal, csinálok reggelit tejjel vajjal
Visít a hegedű élet a dallam, énekeld kispajtás had halljam!
Nincsen kincsem kezem bilincsben
Szarevő bogarak fekszem a priccsen
Eljön az élet menti a bőröm
Pecsenyék - vacsorák öltönyöm öltöm
Itt van a fainék újabb szettje
Ne kérdezd miért gyorsan vedd be
Hasít a vakerom vén európa
Mindenki haverom kocsmai macska!
Szemedbe nézek és csillog az élet, napsütéssel szeretlek téged
Boldog rózsaszín pénz a zsebbe, az arany színű gyémántot vedd be
Nézd csak kezdődik jön a hajnal, csinálok reggelit tejjel vajjal
Visít a hegedű élet a dallam, énekeld kispajtás had halljam!
Pirkadó bódulat támad az éjen
Szerelmünk véreres gatyaként égjen
Selyemhernyó tündér kéri majd tőlem az
Élet Dalát énekeld nékem
Életünk Dala - lelkünk tükre
Kinek popija van: meg lesz bökve
Mindegy hogy üzbég, Szabina vagy öreg
Nem túl koherens ez a dalszöveg
Szemedbe nézek és csillog az élet, napsütéssel szeretlek téged
Boldog rózsaszín pénz a zsebbe, az arany színű gyémántot vedd be
Nézd csak kezdődik jön a hajnal, csinálok reggelit tejjel vajjal
Visít a hegedű élet a dallam, énekeld kispajtás had halljam!
Idén harmincadik alkalommal rendezik meg Balassagyarmaton a Szent Anna-napi Palóc Búcsút, mely az évtizedek alatt folklórfesztivállal egészült ki; a július 24. és 27. között zajló négynapos programsorozat teljeskörű, különleges alkalom a palóc identitás ünneplésére, ahol népzene, néptánc, kézművesség és vallási hagyományok találkoznak.
A búcsú Magyarország egyik legjelentősebb hagyományőrző eseménye, Nógrád vármegye legszebb népünnepélye, a fesztivál teljes képet nyújt a régió kulturális gazdagságáról.
A rendezvény csúcspontja a vasárnapi népviseletes búcsújáró menet és a szabadtéri ünnepi szentmise, amelyre több ezer látogatót várnak.
A rendezvény nemcsak a palócság, hanem a magyar kultúra ünnepe is, "örökség, amely él és közösséget teremt, rendíthetetlen hit, amely a határ mentén megmutatja nemzeti összetartozásunk erejét".
Az eseménysorozat 24-én, csütörtökön kezdődik a Palóc Múzeumban határtérségi kerekasztallal és borsétával.
Pénteken a múzeum szabadtéri gyűjteményében mesejáték várja a gyerekeket, a Jánossy Képtárban kiállítást nyitnak Palócország kézműves kincseiből. Este Kecskeméthy Lilla, Varga Zsolt, Nagy Balázs, Takács Éva Bianka és Chelemen Paula ad közös koncertet Indulj el egy úton címmel a Civitas Fortissima téren.
Sebestyén Márta életmű koncertjének a Római Katolikus Főplébánia Templom ad helyet szombat délután, a koncert vendége lesz Andrejszki Judit.
A szombati programban folkudvarrá alakul a Palóc Múzem
Este a múzeumnál tartják a Szent Anna ájtatosságot, amelyen készülnek a búcsúra, a szabad ég alatt imádkoznak a nemzet megmaradásáért, a gyermekáldásért és a családokért.
A Civitas téren a palóc ízek utcája, vásári kavalkád, mesterségek műhelye és palócföldi népi iparművészek várják a látogatókat.
Bemutatkoznak a Nemzetközi Dudás Találkozó résztvevői, valamint Palócország meghívott falvai, de bemutatják Magyarország és Szlovákia sokszínűségét és kulturális értékeit is.
A Virtus Kamara Táncegyüttes színpadi műsorát a Dobroda zenekar kíséri, majd elkezdődik "Szent Anna szépei" versenye, a palóc lányok és asszonyok viseleteinek vetélkedése.
Este a Kerekes Band ad koncertet, a szombati nap táncházzal zárul.
Vasárnap rendezik meg a palóc búcsút Szent Anna tiszteletére
A résztvevők a főplébánia templom előtt gyülekeznek 9:30-tól, majd 10 órakor indul a népviseletes búcsújáró menet a Palóc ligetbe. Útközben imádságot tartanak a múzeum szabadtéri gyűjteményében található szandai káponkánál.
A 10:30-kor kezdődő, a szabadtéri Palóc színpadon tartott ünnepi szentmisén Udvardy György veszprémi érsek és Turai János kanonok, plébános végzi a szertartást. Közreműködik a balassagyarmati Szent Felicián Kórus, a rimóci rezesbanda, Lőrincz Sarolta Aranka, valamint az Ipoly-mente hagyományőrzői.
Fotók: Palóc Búcsú Facebook