dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Delta: Nem leszek neked

Delta - Nem leszek neked 18 éven felülieknek!

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Delta
Album: Keressük!
Szövegírók: Szabó Péter
Zeneszerzők: Szabó Péter
Kiadó: Keressük!
Stílus: Stílus független
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Nem leszek neked' dalszöveg ?
Peti és Ildi kapcsolata véget ér, mindketten úgy érzik, a másik csak játszott velük. Ezért döntenek úgy, hogy új utakra lépnek, és megpróbálják egymást elfelejteni. Ugyanakkor mindkettőjükben ott van a félelem, hogy ha valami nyomasztja őket, a másikra fognak gondolni, de azzal is tisztában vannak, hogy akkor már túl késő lesz. A szöveg arra utal, hogy mindketten mélyen szerették egymást, de a kapcsolatuk mégsem volt harmonikus. A refrénben ismétlődő sorok pedig azt jelzik, hogy a fájdalom és a hiányérzet valószínűleg még hosszú ideig jelen lesz életükben.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 2, összesen 63474 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Nem leszek neked

Peti:
Mától új útra lépek nem hívlak
Már ha mindenáron ezt kéred,
Mától elfelejtlek téged,
Már tudom jól hogy nem múlik amit érzek,
Élj boldogan nélkülem csak játszottál velem,
S hagytad, hogy elhiggyem..
Ildi:
Mától az ég sem olyan kéklesz
Nem lesz, ki már reggelente felébreszt
Nem lesz, ki átölel, ha fázik a szív
És ha kell, rám szól, nem figyelek rá már megint..
Élj boldogan nélkülem csak játszottál velem,
S hagytad, hogy elhiggyem..

Ref.:
Ha majd nem leszek neked
S valami nyomja a szíved
Rájössz, majd hogy nálam
Jobban senki nem szeretett.

Ha majd nem leszek veled
S valami nyomja a szíved
Engem hívsz, de késő lesz
Már rég távol leszek..

Ildi:
Mától egy másik útra léptél
Nem hívsz fel, már ha este haza értél
Mától elfelejtesz mindent, ami szép volt nekem
Már nem lesz többé boldog a szívem
Élj boldogan nélkülem csak játszottál velem,
S hagytad, hogy elhiggyem..

Ref.:
Ha majd nem leszek neked
S valami nyomja a szíved
Rájössz, majd hogy nálam
Jobban senki nem szeretett.

Ha majd nem leszek veled
S valami nyomja a szíved
Engem hívsz, de késő lesz
Már rég távol leszek..

Gitárszóló (…)

Ref.:
Ha majd nem leszek neked
S valami nyomja a szíved
Rájössz, majd hogy nálam
Jobban senki nem szeretett.

Ha majd nem leszek veled
S valami nyomja a szíved
Engem hívsz, de késő lesz
Már rég távol leszek..

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Bohemian Betyars új dala a formáció intim oldalát mutatja meg

A Bohemian Betyars új dala, az Úgy Esett egy váratlan és megható fordulatot hoz a zenekar történetében. 





Világkörüli turnéja közben fordul befelé a Bohemian Betyars


A világot bejárt, őrületes energiájáról ismert formáció most egy meglepően intim oldalát mutatja meg – egy olyan pillanatot, amikor a kavalkád helyét a nyugalom, az őrületét a gyengédség veszi át.


Az előadó dalszövegei itt.


A dal különlegessége, hogy ezúttal Kakas (Palágyi Máté) – aki eddig inkább a lendületes, harsányabb számokkal azonosult - eddig igencsak jól titkolt gyengéd, lírai énje kerül előtérbe. 


Az Úgy esett egy mélyen személyes vallomás, amelyben Kakas eddig ismeretlen, érzékenyebb oldala mutatkozik meg. 


Ráadásul a dal közepén elhangzó vallomás Kakas saját esküvői fogadalmából származik - és amely nagy nevetéseket váltott ki a násznép körében.



 

A dalhoz készült klip is ebben a szellemben született


A dokumentumfilmes koncepciót Kőrösi Máté rendezővel közösen álmodták meg, akinek a nevéhez olyan filmek fűződnek, mint a Dívák és a Mossuk kezeinket – az eltitkolt kórházi fertőzések nyomában.


Az ötlet alapja az volt, hogy Kakas és felesége, Anna három hónapon át minden nap készítsenek egy-egy rövid videót a mindennapjaikról, amelyekből később egy naplószerű történet állt össze.


A végeredmény Songoro Laurával közösen formálódott mozgóképes naplóvá – egy őszinte, bensőséges képsorozattá, amely Kakas és Anna kapcsolatának pillanatait örökíti meg: egy szerelmi történet mozaikjává.

 

A szöveg az együttlét apró pillanatait örökíti meg


A hajnalig tartó hallgatásokat, a közös nevetéseket, az egymásban talált nyugalmat. Egy olyan kapcsolat lenyomatai, amelyben a „káosz is nyugodt”, és ahol „még a bú is bájos”. Egy apró, ötletes csavar zárja – érdemes végighallgatni, hiszen „addig-addig kergették a véletlent, míg megtaláltak valamit.”

 

A zenekar most a személyesebb hangvétel felé kanyarodik


Ennek ellenére a világjáró lendület továbbra is ugyanúgy hajtja őket. Alig értek haza hatállomásos ázsiai turnéjukról - ahol bejárták Kínát és Japánt (Chongqing, Chengdu, Peking, Zhoushan, Shanghai és Tokió), hamarosan indulnak is tovább olyan európai nagyvárosokba, mint Párizs, Valenciennes, London, Bristol, Brighton, Rotterdam, Amszterdam, Berlin, Prága és Bécs.

 

Miközben a Bohemian Betyars hazai zenekarok közül szinte egyedülálló nemzetközi sikereket ér el, és kontinenseken át zenél ezrek előtt, az Úgy Esett pont az ellenkező irányba fordul: befelé. Egy dal, ami a turnék zaja mögött meghúzódó nyugalmat, az otthon pillanatait, a megérkezést dolgozza fel.

 

Bohemian Betyars - Úgy esett videó itt.

 

 

Fotók: Bohemian Betyars 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás