


| Előadó: | Baricz Gergő |
|---|---|
| Album: | Némán állni | Solemn Silence |
| Megjelenés: | 2012 |
| Hossz: | 3:33 |
| Szövegírók: |
Baricz Gergő Baricz Gergely |
|
Baricz Gergő |
|
| Kiadó: | Sony Music |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Túl nagy a kaptár, kevés a por
Nem bírom lassan besül a motor.
Egy szabad méhből rabszolga vált
Mióta méhészünk dobozba zárt.
De egyszer úgyis ezt abbahagyom
Lankadó fullánkom leporolom.
Jó lenne tényleg egy darázsderék
Így véget érne a mókuskerék.
Ez az baby tényleg vadul nyomod
Gyere hát told közelebb a potrohod!
Repülni jó, de én jobbat tudok
Csináljuk együtt míg belehalok!
A szemedet mézzel kened be,
Kicsi virág így nézel a szemembe!
Olyan gyönyörű szép vagy, pont nekem való
Beporozlak téged
Baby-bebogyó!
Egy kicsit másképp sült el a dolog
A méhben most egy kis méhszív dobog.
Egy bitang kölyköt itt nem tűr a méhraj
Házasság lesz ebből ez az ami baj!
A nászra eljöttek mind a rovarok,
Mézes hetek után lázas napok.
Nem számít úgysem már a kötelék
Ekkora lejtőn mond minek a fék?
Kicsi baby asszem új vagy a rajban,
Te biztos segítesz egy méhnek a bajban.
Dobjunk be pár pohár bódító nektárt,
Rúgjuk szét ketten az egész kaptárt!
A szemedet mézzel kened be,
Kicsi virág így nézel a szemembe!
Olyan gyönyörű szép vagy, pont nekem való
Beporozlak téged - 2x
Beporozlak téged is
Beporozlak téged
Baby-bebogyó
Beporozlak téged
Beporozlak téged
Beporozlak téged
Zümzüm züm



Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ.
Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.
„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk.
„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.
Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik.
„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek.
„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai.
A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra.
„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.
„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." -
fogalmazott Bereményi Géza.
A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.
A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.
Fotók: Járai-Bereményi hivatalos