


| Előadó: | Scage |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Boda Tamás Mucsi Viktor |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Popgresszív punk rock |
| Címkék: | Keressük! |

Intro:
Egy hulló falevél a szélben,
Az vagyok én,
Lefelé a fáról földet ér.
Hit nélkül az ember mit sem ér,
De én maradok csak csendben
Egy hulló falevél...
Vers:
Utolért a hangod, már nem félhetek tőled,
Itt egyedül a félelem az, ami embert ölhet.
A Napba nézek és mégis fázik az arcom,
Én küzdök helyetted, pedig ez nem az én harcom.
Tudod, annyira szeretnék néha egyedül lenni,
Másoktól nem zavartatva a fűben elfeküdni és
Téged arra kérlek, hogy maradj egy kicsit csendben,
Majd akkor beszélj, ha úgy érzed, hogy szeretsz és minden rendben.
Refrén:
Nézd, ahogy a szél sodorja szét,
Amit már elértél,
A fájó pillanat már csak emlék,
Bennem még tovább él.
Velem vagy nélkülem,
Te akkor döntöttél, fáj még,
Mindent, ami szép volt
Félresöpörtél.
Vers:
Érzem az ajkad és érzem az illatod,
A fülemben cseng még az utolsó mondatod.
Azt mondtad: „Ne féljek!”, de sok szar, ami körbezár,
Egyedül a milliók között nem bírom már!
Ezer tükörképem szembe jön velem,
És már nem találom köztük a saját életem.
Térden állva kérlek, kulcsolom két kezem,
De ujjaim közül kipereg szánalmas életem.
Outro:
Falevél a szélben, az vagyok én
Lefelé a fáról szép nyugodtan földet ér.



Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ.
Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.
„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk.
„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.
Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik.
„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek.
„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai.
A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra.
„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.
„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." -
fogalmazott Bereményi Géza.
A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.
A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.
Fotók: Járai-Bereményi hivatalos