Előadó: | Itt járt Mátyás király - rockopera |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Csík Csaba |
Laczó Zoltán Vince |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Kar: Lux aeterna luceat ei Domine.
Cum sanctis tuis in aeternam.
Ei in aeternam, quia pius es.
Bakócz: Szomorú gyásznap! Szólni sem tudunk.
Oly hirtelen halt meg felkent, jó urunk.
Kar: Dona ei Domine
Dona ei requiem aeternam.
Bakócz : Odavan Hunyadi Mátyás,
Kihunyt a csillag Buda felett.
Helyére akad-e majd más,
Aki e szép haza ura lehet?
Homályt ont ránk a félhold,
De eddig gyönge volt,
Ameddig fönn e csillag trónolt,
Vakított, fénye messze hatolt.
Egekig száll panaszunk,
Virradatot hoz-e bús hajnalunk?
(Boldogasszony) anyánk, te légy velünk!
Ó, Boldogasszony, könyörögj érettünk!
Kar: (közben)
Et lux perpetua, et lux perpetua,
Et lux perpetua, luceat ei.
Et lux perpetua, et lux perpetua,
Et lux perpetua, luceat ei.
Et lux perpetua, et lux perpetua,
Et lux perpetua, luceat ei.
Nemesek: (közben)
Boldogasszony
Könyörögj érettünk!
Boldogasszony
Könyörögj érettünk!
Könyörögj érettünk!
Markal jelenik meg irreális fényben. A színpad rajta kívül lassan elsötétül.
Markal: Királyunk meghalt és árva a nép.
Mohácsnál szép hazánk tüskébe lép.
Budára is benyomul csellel a szultán,
És a korona Habsburgra száll.
A császár Bécsből rak ránk rabigát,
Leverve Rákóczi, s Kossuth hadát.
De örökre őrzi e föld a hősök vérét,
S él az igazak emléke még.
Itt vagyunk most is fél évezred után.
Megfogyva bár, de áll a hon,
S él még nemzet e hazán!
Noha 2016-ban azt hittük, hogy végleg elbúcsúzhatunk a Roxette-től és attól, hogy élőben hallhassuk örökérvényű slágereiket, Per Gessle, a zenekar alapítója most felvette a kesztyűt, és 2025-ben a svéd szupersztár, Lena Philipsson társaságában a zenekar Roxette In Concert elnevezésű turnéjával visszatér a színpadokra. Az európai turné első állomása ráadásul Budapest lesz, november 4-én a Budapest Arénában.
A Roxette In Concert turné első etapja nemrég ért véget és hatalmas sikert aratott
A turné a dél-afrikai Fokvárosban indult egy még soha nem látott, szenzációs előadással, majd Pretoriában folytatódott és kilenc felejthetetlen koncerttel zárult Ausztráliában. Az energia elképesztő volt, ahogy a bulikon több mint 75 000 rajongó énekelte közösen a zenekar ikonikus himnuszait, ismét bebizonyítva, hogy a Roxette zenéje időtlen. Mind a közönség, mind a kritikusok ünnepelve fogadták a lenyűgöző fellépéseket. A várva várt arénaturnét egy válogatott nyári koncertsorozat előz majd meg Európa-szerte, beleértve több nagy fesztiválfellépést és négy, már teltházas svédországi koncertet.
„Lehet, hogy még csak 2025 első negyedévében járunk, de a Roxette máris az év legjobb koncertjének első számú esélyese.”
- Sheldon Ang Media
„Több volt ez, mint egy koncert, ez egy emlékeztető volt arra, aminek az élő zenének lennie kell: felvillanyozó, felemelő és felejthetetlen.”
– Music Festivals Australia
„A setlist a slágergyártás mesterkurzusa volt, az It Must Have Been Love című elsöprő balladától a How Do You Do! és a Joyride című energikus dalokig. A ráadásban a nosztalgia a csúcsra ért - a Spending My Time és a Listen to Your Heart hozta az érzelmeket, míg a The Look táncra perdítette a közönséget. A Queen of Rainnel zárva a Roxette bizonyította, hogy a zenéjük még ennyi év után is sokakkal rezonál”
- Newcastle Live
Öt év telt el azóta, hogy a Roxette elvesztette énekesnőjét, Marie Fredikssont rákban, gyászba borítva a családot, a barátokat és a rajongókat. Mégis, örökségük tovább él, dalaikat a mai napig játsszák és élvezik régi és új rajongóik szerte a világban.
„A turné első szakasza hihetetlen élmény volt. Annyira érzelmes és erőteljes volt újra kapcsolatba lépni a rajongókkal és visszahozni a Roxette zenéjét a színpadra. A reakció valóban elsöprő volt.
Marie mindig pótolhatatlan lesz, de szerencsés vagyok, hogy Lena Philipsson személyében egy csodálatos hangra és briliáns előadóra találtam.
Lena első nagy slágerének társszerzője voltam 1986-ban, és ő Svédország egyik legfényesebb csillaga”. – mondta el a turné kapcsán Per Gessle alapító frontember.
A Roxette idén ezt az impresszív show-t elviszi több európai nagyvárosba is, egy ritka lehetőséget kínálva ezzel rajongóik számára, hogy újra élőben hallhassák a dalikat – egy friss, pezsgő élő verzióban, ugyanazzal az időtlen varázslattal, amellyel a Roxette minden idők egyik legsikeresebb pop formációjává vált.
„A turné első része abszolút fantasztikus volt! Perrel dolgozni és előadni ezeket az ikonikus dalokat színtiszta öröm. Izgatott vagyok a folytatás kapcsán”
– tette hozzá Lena Philipsson, a Roxette új énekesnője, svéd popsztár.
Per és Lena mellett olyan régi tagok és világklassziks zenészek játszanak a zenekarral, mint Christoffer Lundquist, Magnus Börjeson, Magnus „Norpan” Eriksson, Dea Norberg, valamint a Roxette eredeti, legendás kísérői, Clarence Öfwerman és Jonas Isacsson.
Ebben a fantasztikus felállásban hallhatjuk majd a Roxette slágereit mi is november 4-én, a Budapest Arénában.
A koncertre elsőként a regisztrált Live Nation tagok válthatnak jegyet május 7-én, 10 órától, míg a teljes körű jegyértékesítés május 9-én, 10 órakor indul a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon.