Előadó: | Golden Coast |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Mandula ádám Engelhard Cserveni áron |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Levi:
Szia, Csá na szúrjad rá
én partyba nem megyek az ultra gáz
A buli jön hozzám, mondta má
megiszom a piát ha holtan áll
Sapim nem meleg, ez rózsaszín
csak fröcsköld, nem kell a szódavíz
Már rég nem toltam így
(Hello) figyelj csajszi, itt jó a vic
Ádám:
Full a bull (lámpa fel) kapcs
most a bull (lámpa le) kapcs
Minden bull ma megvadul
mer' egy party lány este nem tanul
Szia lány, Ádi vagyok hello
Szia, Csá csak fröccsögjön telón
Szólj rám mikor mindneki úton
ha csörög a csörgőm akkor húzom a shoes-om
Refrén:
Álld most te ezt az éjszakát
ne húzd a szád
Álljad te az éjszakát
most ne húzzad a szádat vagy ott a kijárat
Szia, Csá hogy ha kész vagy rá
akkor írd fel a számom
aztán tali nálam...
Oh-Oh-Oh-Oh (2x)
Szia srác hogy ha kész vagy rá
Oh-Oh-Oh-Oh (2x)
party várhat, folytassuk nálam!
Ádám:
Na mi a ______ há klassz a bull
hogyha megjön Ádi, te el lazulsz
Mer' a csajod az engem lát
sok a duma inkább engegy át....ide
Van itt még pár fincsi csaj
hogy ha szitu a patikám, akkor nincs itt baj!
Voltál te állat sztárgyerek
írd fel a címed lehet átmegyek....
Levi:
Szia, Csá na fröccsögj má'
ha bomba a bula akkor pörögj rá
A srácok nem fognak csipázni
mivel a csajok csak engem, mer' én VIP
Szia lány, Levi vagyok hello
Szia, Csá csak fröccsögjön telón
Szólj rám mikor mindneki úton
ha csörög a csörgőm akkor húzom a shoes-om
Refrén:
Álld most te ezt az éjszakát
ne húzd a szád
Álljad te az éjszakát
most ne húzzad a szádat vagy ott a kijárat
Szia, Csá hogy ha kész vagy rá
akkor írd fel a számom
aztán tali nálam...
Oh-Oh-Oh-Oh (2x)
Szia srác hogy ha kész vagy rá
Oh-Oh-Oh-Oh (2x)
party várhat, folytassuk ná...SZIA
Álljad te az éjszakát
most ne húzzad a szádat vagy ott a kijárat
Szia, Csá hogy ha kész vagy rá
akkor írd fel a számom
aztán tali nálam...
Oh-Oh-Oh-Oh (2x)
Szia srác hogy ha kész vagy rá
Oh-Oh-Oh-Oh (2x)
party várhat, folytassuk nálam!
A tizennyolc főt számláló zenekar július 3-án a főváros legnagyobb szabadtéri koncerthelyszínén lépett fel. Tizenhárom énekessel, öt zenésszel és egy, háromtagú fúvós szekcióval álltak színpadra. A Budapest Bár monstre koncerttel ünnepelte a fennállása tizennyolcadik születésnapját.
Én a bánatomat mindig kifogom videó itt.
A Budapest Bár az elmúlt, közel két évtized egyik legkülönlegesebb társulása a hazai zenei életben. Farkas Róbert a magyar zene paletta ikonikus előadóit és zenészet összefogva dolgoz fel filmslágereket, kuplékat, táncdalokat és egyéb híres dalokat úgy, hogy azokat mívesen hangszerelt cigányzene kíséretében, újrahangolva adja elő a formációval. A rendszeresen koncertező Budapest Bár a sokak által ismert dallamokat, a rég elfeledett kincseket önti a mai kor közönsége számára is élvezhető formátumba.
A csapat eredetileg egy lemezt tervezett, 2025-ben azonban már elmondhatja, hogy 1500 koncert, 10 lemez, egy könyv, egy film, és sok-sok lehengerlő pillanat van mögötte.
Az este keretében fellépett a Parkban a formáció teljes tagsága, azaz: Behumi Dóri énekes, fuvolista, Farkas Richárd bőgős, Farkas Róbert zenekarvezető, hegedűművész, gitáros, Ferenczi Bora énekes, Ferenczi György énekes, szájharmonikás, Frenk énekes, Keleti András énekes, dalszerző, Kiss Tibor énekes, dalszerző, Kisvári Bence dobos, Kollár-Klemencz László énekes, dalszerző, Lovasi András énekes, dalszerző, Mező Misi énekes, Németh Juci énekes, dalszerző, Ökrös Károly harmonikás-zongorista, Rutkai Bori énekes, dalszerző, Szűcs Krisztián énekes, dalszerző, Tóth Vera énekes és Ürmös Sándor cimbalmos.
Nem meglepő, hogy kik kapták a legnagyobb tapsot
Fellépésük már a korai években kultikussá vált a Budapest Bár koncertjein. Ők azok, akik már a formáció előtt is a hazai zenei élet kiválóságai voltak a saját zenekaruk élén. Kiss Tibi és Lovasi András a legrégebbi motorosok a Bár életében, ahogyan Németh Juci is. Az énekesnő nem csupán énekelt egy dalt, hanem szórakoztató mesét is kreált hozzá, amelyet úgy adott elő, mintha egy mókás színdarab vezető színésznője állna a színpadon. Szórakoztató és végtelenül energikus volt a produkciója.
Mező Misi fellépése közben a Park stábja is táncra perdült.
Kollár-Klemencz Lászlóra egyszerűen nem lehet nem figyelni
Kollár-Klemencz László korábbi saját, Kistehén nevű formációjának ikonikus dalával, az Ezt is elviszem magammal című szerzeménnyel tarolt és kapott elképesztő tapsot. Az író-költő-énekes-dalszerző napjaink egyik legizgalmasabb jelensége a hazai kulturális élet palettáján és ez szinte tapintható volt a közönség rezgéseiben is.
Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven frontembere vitathatatlanul a hazai alternatív zenei élet legnépszerűbb előadója volt, két évtizeden keresztül. Majd amikor pár évvel ezelőtt – szintén a Budapest Parkban – a HS7 visszatért a színpadra bebizonyosodott, hogy mit sem veszített erejéből mindaz, amit az énekes és a köré épült minőségi muzsikálás képvisel. Ezen az estén a Húszezer éjszakás kalandot énekelte a Budapest Bár koncertjén.
Természetesen Rutkai Bori, Ferenczi Bora, Frenk, Behumi Dóri és Ferenczi Gyuri és a többi énekes is visszatért a színpadra a második felvonásban is. Mindenki olyannyira együtt lélegzett a produkcióval, hogy egymás dalait is – stílszerűen – bárként berendezett színpadon ülve nézték végig.
A Szilvafácska továbbra is osztatlan sikernek örvend
Az egyik legnagyobb ovációt a Lovasi András tolmácsolásában csúcsra járatott és a streaming-listák alapján is az egyik legnépszerűbb dal, a Szilvafácska zsebelte be a Parkban.
Ezt a nótát a tizenegynéhány éves lányok is teli torokból énekelték, s bár szokatlan volt hallani tőlük, hogy “nőjj nekem, hadd legyen a Bandi bának pálinkája”, az este hangulatához abszolút illeszkedett.
Az este végén kizárólag a zenekar játszott
Vérbeli cigány ritmusokat hallhatott a közönség, a zene iránt alázatos, a hangszereiket mesterien bűvölő zenészek tolmácsolásában.
Énmellettem elaludni nem lehet videó itt.
Kiss Tibi Tóth Vera kettőse zárta az estét
Az Eurythmics, Annie Lennox és Dave Stewart időtlen klasszikusával, a Sweet Dreams-szel léptek fel, amely természetesen a Budapest Bár-dalok stílusában, az egyik leginkább nagyívű hangszereléssel szólalt meg.
A teltház-teremtette hangulatot, a hömpölygő tapstenger képét, rengeteg boldog arc látványát és a táncoló staff-os lányok emlékét is hazavitte a koncertlátogató a Budapest Bár születésnapi koncertjéről.
A Parkban készült, tavalyi koncertvideó itt.
Fotók: Budapest Park Facebook