Előadó: | Mr.Busta feat. Hibrid |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kordik Zsolt |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
1.verze:
Csinálhatjuk így is nem használ a szép szó
Ha nem jössz ide elém azér van a kéró
Akkor lesz, majd zéró nem értem ez mér jó
Hogy erősszakkal megy bele a szátokba a péló
Igen ez én vagyok nem halott a gengszter rap
Csak elmentek az egykori rílek nyáltengernek
Faszom magyarázkodik, ha nem tetszik
Mér nem tolod el messzire a biciklit?
A lukat megástam 2010 be
Bele is basztalak 20 11 be
Csak az rtm felbasztam a nyakamra
Mert a rílek rám esküsznek meg a farkamra
Két gyerekes anyákat baszok én seggbe
Itt nem csillag születik baszok én a trendre
Temető a vége a kedvenceim vagytok
Megbaszom mindegyiket mer választást nem hagytok!
Refrén (Hibrid):
Ez itt a kedvencek temetője
Magyar rap zene két teremőre
Pakoljuk a hullákat itt nyakra-főre
Minek ittatok előre a medvebőrre?
2.verze:
Fogat fogér tartozásért halál
Ez lehet a minimum, ami ezért dukál
Nem én voltam, aki ott álltam a luknál
Te voltál a köcsög, aki bele is túrtál
Miről szól a nóta egész nap a fájt megy
De közületek egyik rohadt faszopó se szánt meg
Álljunk csak, meg hogy is hívnak téged
Ja, te voltál a köcsög, aki kihívtad a kéket
Ez se lesz a vamzerok himnusza
a Hibrid Busta kombó pontot tesz a pondrókra
Világválság mi? Rohadj el gazdag
Velem beszélsz te tahó vagy ki a fasznak
-ne bántsál, kérlek, mert gyerekeim vannak
Otthon vár a családom...
Innentől kezdve nekem beszéljé rendesen
Mer, a Dunába úsztatlak kibaszott csendesen
Refrén (Hibrid)
3.verze:
Arra gondoltam mehetnék a tv be
A jogdíjat meg rászánom a kivágott vesédre
Essek, hasra mer láttam nálad pisztolyt
Megint megkérdezem buzi a rendőröknek ki szólt
Fasza a szikém az agyam meg lökött
Nekem adja te kis buzi hogy a nyaki ered csöpög
Húzzá má a faszombaaaaaaa
Mint a kiki Pomázon meggyújtotta
Az összes féreggel végzett a manó
Nekünk a minőségi neked meg a csöves való
Aszalódnak a hullák a padláson
a pincében a csicskám már, nincsen, amit kiásson
Egyikünk se ép elmével született
Mi nyelvetek gyűjtünk, abból tartunk szüretet
Nem érted abból tartunk szüretet
Refrén (Hibrid)
Harminc méter magasan lebegő „szellemek” kísérik a Holdat, lenyűgöző légi táncot lejtve, a földön gigantikus zsiráfok bandukolnak fel s alá, máshol színes óriási papagájok játékos energiával töltik be a teret. Egy energikus, látványos utcai zenés-színházi előadás a közösségi terek művészi birtokbavételét ünnepli. És hatalmas vitorlák lebegésében a kortárstánc és cirkusz fúziója is felbukkan. De lássuk, mi más teszi még izgalmasan látványossá és elgondolkodtatóvá a Nagy Utcaszínház és Sétáló Utcaszínházi produkcióival a Sziget idei forgatagát.
Fotó: Sylphes - Aerial Ballet
Kétségkívül a Sziget sokszínűségének meghatározó elemei a fesztivál területén bárhol felbukkanó Sétáló Utcaszínházak, melyeket mindig nagy tömeg kísér keresztül-kasul a forgatagban, valamint a Sziget fölé emelkedő Nagy Utcaszínház, ami esténként, a Nagyszínpad programja után tölti be a körülötte lévő teret.
Ez utóbbiként idén a Sylphes - Aerial Ballet spanyol légibalett-színházi produkciója érkezik a Szabadság Szigetére. Az előadás különleges módon ötvözi a légi táncot és Vivaldi "A négy évszak" című zeneművét, melynek során a művészek több mint 30 méter magasban, a levegőben mutatnak be hipnotikus, balettszerű mozdulatokat, a szinkronúszás és a klasszikus balett eleganciáját idézve. A varázslatos és lebilincselő produkció különleges kapcsolatot teremt a közönség, a tánc és a zene között. Kihagyhatatlan élmény lesz a Szigeten.
A Sétáló Utcaszínházak sorában az Always Drinking Marching Band egy európai utcai zenekar és performansz csoport, amely 1997 óta működik. A csapat szinte egész Európában turnézott már, produkciói élénk, interaktív utcai előadások, amelyben a zenekar javarészt fúvós hangszereken játszik, miközben a tagok bohócos, színházi elemekkel színesítik a műsort. Előadásaikkal azt hangsúlyozzák, hogy a köztereket a művészet és a közösségi élmény számára tartják fenn, dinamikus előadásukkal a közönséget is bevonva egy igazi utcai fesztiválhangulatot teremtenek.
A spanyol Troula Theater Hexagonum című erőteljes előadása minden nap felbukkan majd a Szigeten, melyben a modern világ fejlődésének összes kihívása megelevenedik a zene, az óriásbábok és a pirotechnika igéző méhkasában - megmutatva az emberi cselekedetek hatását a Földre.
Fotó: Troula Theater Hexagonum
A Sétáló Utcaszínházak nemzetközi felhozatalát egy hazai projekt is színesíti
A GENOA: Winds and Waves előadás egy vitorlára emlékeztető szerkezet köré épül, amely az alkotók kezei között folyamatosan új formákat, és funkciókat ölt.
Az előadásban a közös mozgás és harmónia megteremtése áll a középpontban.
Fotó: GENOA: Winds and Waves
Az előadók együtt dolgoznak, hogy a vitorlák lendületes mozdulataiban megmutassák az összhangot, a bizalmat és a közös ritmus erejét. A produkció egy pillanatra kiszakítja a nézőket a mindennapok sodrásából, és egy olyan világba hívja őket, ahol a jelenlét, a könnyedség és az áramlás érzése uralkodik. Meditatív utazás, amelyben a nézők maguk is részeseivé válhatnak a pillanat szépségének.
A Teatro Pavana egy utcaszínházi társulat, amely nagyméretű, élénk bábfiguráiról, köztük zsiráfokról és papagájokról ismert. Különböző helyszíneken adnak elő sétálós előadásokat, amelyekkel egyedi alkotásaikat keltik életre a közönség számára. A Zsiráfok és Papagájok felvonulásában a zsiráfokat szoborszerűnek és nyugodtnak írják le, míg a papagájok színfoltot és élénk mozgást adnak hozzá.
A Duo Gancho egy magyar–spanyol artista páros, akik akrobatikus ügyességgel és lehengerlő humorral nyűgözik le a közönséget világszerte. Patrik, a zsonglőr és artista, valamint Jesús, a temperamentumos akrobata több mint öt éve járják a világot és látványos szaltókkal, kézenállásokkal, pantomimmel és pimasz humorral sodornak magukkal mindenkit. Az AcroMobil Show egy veterán kiskocsival gurul végig a Szigeten, körülöttük pörgő buzogányok és karikák repülnek, miközben garantált a nevetés. Céljuk egyszerű: felejthetetlen élményt nyújtani bármelyik generációnak, bármelyik kontinensen.
Az Oakleaf: Explorer/Flower Power előadása egy vibráló táncos tisztelgés a természet virágzó energiája előtt.
Fotó: Oakleaf: Explorer/Flower Power
Cumbia, salsa és lüktető öröm, nincs olyan láb, ami ne mozdulna meg. A táncosok egyesülnek a természet színeivel, és magukkal sodornak mindenkit egy zabolátlan, ünnepi utazásra. És hatalmas buborékok óriási forgatagában is elmerülhetünk a Szigeten, ahol Óriásbuborék Show változatos formájú lebegő alakzatai már messziről hívogatják a közönséget.
Kiemelt kép: Sylphes - Aerial Ballet