


| Előadó: | Flemm |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Rap |
| Címkék: | Keressük! |

Verze 1
Baby dobd le az álarcot
Úgyis vágod, azt választod
Hogy legyen egy éjjel, egy nappal
Kezdjünk mindent tiszta lappal
Ismerik a nevemet és tudják, hogy ki vagyok bár
Egyik sem érdemel többet egy éjszakánál
Baby várj már, ennyi és Bye-Bye..
Mit vártál tőlem? Te sem vagy különb másnál..
Ha mélyre ásnál, láthatnád mi a tré
És megváltoznál azért, hogy ne csak a szépet lássák
"..Hogy ne csak a szépet lássák.."
"..Megváltoznál azért, hogy ne csak a szépet lássák.."
Volt már ilyen-olyan, de nem érdekel ki milyen
Hidd el egy ilyen gárénak, se nyílna meg az én szívem
Igen, nem lesz olyan aki leláncol, mert minek ez
De bármikor belakom baby a lakatlan szigeted
Tudod mit adok, de mindenkinek figyelem!
Hidegen hagy, mit írtok holnap a chaten ti nekem..
Refrén 2x
Ismerik a nevemet és tudják, hogy ki vagyok bár
Egyik sem érdemel többet egy éjszakánál
Baby várj már, ennyi és Bye-Bye..
Mit vártál tőlem? Te sem vagy különb másnál..
Verze 2
Baby, hagyd el a játékot
Nem kaphatsz tőlem ajándékot
Tudom mire megy ki minden
De nem adom le a szintet, mert hát
Ismerik a nevemet és tudják, hogy ki vagyok bár
Egyik sem érdemel többet egy éjszakánál
Baby várj már, ennyi és Bye-Bye..
Mit vártál tőlem? Te sem vagy különb másnál..
Drága táskák, ruhából csak márkás
Na húzz innen baby, mert megjött a váltás
"mert megjött a váltás"
"Húzz innen baby, mert megjött a váltás"
Nem veszem be a dumád, mert tudom hogy mind kamu már
Még a neved se tudom, de már lejött rólad a ruhád
Yeah, hát erre tanított meg anyukád?
Buli, pia, drogok, aztán kezdődhet a vadulás
Tudod mit adok, de a szavam ne feledd
Holnap úgyis mással kezdek, és nem foglalkozok veled
Refrén 2x



Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.
Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban
„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.
A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.
A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.
Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.
„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.
A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.
A következő The Riverside Soul koncertek
2025. november 22. Debrecen, Incognito Club
2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s
2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar
Fotók: The Riverside Soul