


| Előadó: | Flemm |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Rap |
| Címkék: | Keressük! |

Refrén 2x
Mond te mit vársz, nézd
Mond te mire vársz, nincsen pénz
Mond te mire vársz, nem lesz jobb
Mond te mit vársz, az állam meglop testvér
Flemm
Mond te mit vársz az élettől, ebben az országban
Álmodni sem szabad ébresztő
Mond te mit vársz a jövődtől, ebben az országban
Elveszik a reményt a kölyköktől
Ember vedd észre, a hősök nem léteznek
Ha nem állsz talpra téged is meg mérgeznek
A nagyhal habzsol, a pénztelen hullik el
Nem beletőrődni, hanem tanulni kell
Volt sok tré, de sosem vezet a múlt engem
Bármi is történt, sikerült magam túltennem
Ha visszagondolok, nem a harag dúl bennem
Nem vagyok telepi és nem hallgatok Wu-Tanget
Volt egy álmom és nem féltem meglépni
Ha úgy látod minden jó, az utcánkba menjél ki
Testvér magától nem jön el a szebb élet
Hiába imádkozol, nem segít a szent lélek
Refrén 2x
Deck
mond te mit vársz? én mit várhatnék?
annyit esik nemtudom mikor volt tisztán az ég
nem változok soha, mindig csak ugyanazt teszem
nem várok semmit a holnaptol mikor lyukas a zsebem
nagy a pofám de elvégre má'
akik eddig lenéztek ma felnéznek rám
habik vagytok nem várok el semmit
egy olyantol aki szóba még kérdést is ferdít
eltorzult az idő, vajon mitől?
történt már 1-2 gubanc még sincs olyan mi tör
nekem megszokott már hogy ha nagy a para
mert akkoris tesóm a tesóm ha szarban van a brada
ha van célod te érd el ne várd hogy más
papa,menj az utadon nem kell rá konztrázz
várom a jobbat és vágom tesem átkot vársz
LTP, Tímár, 3300
Refrén 4x



INTERJÚ SZŰCS KRISZTIÁNNAL
2026. augusztus 8-án egy koncert erejéig újra összeáll a Heaven Street Seven a fővárosban. A koncert kapcsán a frontember Szűcs Krisztián válaszolt a kérdéseinkre.
- Egy annyira sikeres karrier után, mint a HS7-é, mivel lehetett kitölteni az életedben keletkezett űrt? A koncertre való felkészülésen túl hogyan telnek mostanában a napjaid?
- Szerencsére már a klasszikus HS7 működése idején is sok mindent csináltam az anyazenekaromon kívül is, és azóta is. A teljesség igénye nélkül az utóbbi tíz évben volt vagy van: Budapest Bár, NAZA, Rájátszás, Szűcsinger, Rühös Foxi, Másnap-est Beck Zolival, illetve természetesen a legfontosabb a szólózenekarom, ami a saját nevem alatt fut, pontosabban Szűcs Krisztián és az Irgalmatlan Nővérek néven.
Írtam zenét színdarabhoz, és most zajlanak a végső simítások a megjelenésre váró novelláskötetemen, aminek Utazás a kegyetlenbe lesz a címe. A legeslegfontosabb pedig, hogy közben lett saját családom, úgyhogy „sajnos” kevés lehetőségem van unatkozni.
- Sokak számára jelentenek jóleső nosztalgiát a Heaven Street Seven dalai, kapcsolnak a nótákhoz szívmelengető vagy épp fájdalmas, fiatalkori emlékeket. Számodra melyik az a (legyen mondjuk 2) olyan dal, amely azonnal visszarepít a régi időkbe és valamiért meghatározó számodra a saját nóták közül?
- Inkább tízet tudnék mondani a minimális belső körben. Talán a két kedvenc HS7-dalom mégis, ha nagyon megerőltetem magam, a Hullik a zápor 2008-ból, amit egyébként több mint tíz évvel korábban írtam, illetve az Úristen, ami az utolsó HS7-lemez utolsó dala volt. Igazából azért ezek, mert mindkettő szinte maradéktalanul megvalósítja azt a mindenkori ideálomat, amit az énekes-hangszeres dal szerintem elérhet, vagyis mondhatnám, hogy
ezek a legjobbak, amire dalszerzőként képes vagyok, legalábbis eddigi munkám során, bár egyik sem tartozik a legnagyobb slágereink közé.
- “Mindenkinek, akinek ez fontos volt, ott a helye a Parkban, mert lehet, most hallhat minket utoljára…” (Orbán Gyula) Hogyan értelmezzük ezeket a sorokat?
- Ahogy le van írva. Én sem látok a jövőbe, ahogy Gyuszi sem, mindenesetre ez egy nagyon kivételes alkalom lesz a közönség számára, és nekünk is.
- Milyen részletet árulhatsz el a Parkos koncertről és milyen érzésekkel készülsz rá?
- Év elején kezdjük majd kitalálni a koncepciót, de az biztos, hogy a slágerparádé mellett elővesszük néhány kis kedvencünket is. Illetve azonkívül, hogy lesz néhány sztárvendég, lesz ezen túlmutató, izgalmas „külsős beavatkozás” is. A legfontosabb persze nyilván a HS7-élmény lesz. Természetesen nagyon várom a koncertet, amiben
a legjobb dolog mindig nehezen körülírható, valami szeretet-energia-hullámzás, ami a legjobb legális drog közönségnek és zenekarnak egyaránt.
- Melyik dalt játszod majd a legnehezebb szívvel és melyiket a leginkább felszabadultan?
- Amit nagyon nehéz szívvel játszanék, azt mondjuk kézenfekvő, hogy egyszerűen nem játsszuk, de ilyen nem nagyon van. Amit szívesen hanyagolnék, az mondjuk a Hip-hop mjúzik című dal, ami a mai napig sem tudom, hogy miről szól. A már említett Hullik a zápor mindenképpen az egyik legfelszabadítóbb érzést kiváltó koncertdal, de említhetném még a Te mesédet, vagy a Hangerőt is.
Fotók: Heaven Street Seven hivatalos