


| Előadó: | JooNeR |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Szöveg 1:
beszélhetsz gyerek nekem nem számít a dumád
ha sör lenne benne akkor én ki innám a dunát
nem vagyok nagy valaki de nekem is van sztorim
a pályán a spanokkal mindennap köpöm a szotyit
dankó pistát iszok miért költsek minőségre
attól is feljutok idő előtt majd az égbe
a hétköznapokat kiváltja nekem a hétvége
ha a haverok nem lennének az unalom széttépne
az a jó ami rossz hiába vagyok igényes
azért rajongtok amit megcsinál már egy tíz éves
tele van a celebek életével az újság
az én sztorim az érdekesebb lenne ha tudnád
jó lesz az ország elénk rakják a képletet
de miért van hogy aztán lehúzzák úgy mint a székletet
főcsatornán bohóckodik a hülye a tévében
az 50 éves asszony meg könnyét törli a kékfényben
nem érdekel az ország én nem politizálok
a hazám elesett ezért rá nem is licitálok
az őszinteség húség az nálam is megvan
ha barát vagy és nem vagy ilyen dzsóner máris elhagy
Refrén: 2x
Ha a sztroimból te is magadra ismertél
ne bánd meg sohasem amit eddig tettél
egyedi vagyok nincs példaképem
de ha ellopják a szövegem akkor lesz végem
Szöveg 2:
követem a rossz utat én is hülye lettem
de nem azért vagyok az mert bolond gombát ettem
változnom kell mert a világ is megváltozott
ezt majka is megmondta hogy a szép idő eltávozott
a szerettemért kibírtam már jó pár horzsolást
kit szeretek az mellett elviselem a horkolást
hátha bejön valami megveszed a lottót
mert a szeszre elköltött pénz már megint csak sok volt
megbánom ha másnapos vagyok hogy miért ittam
de aznap részegen kicsit a szar dolog elillan
úgy mint ahogy más járom az utamat
sok helyen hagytam már ott a fogamat
arcoskodás meg a két pár monokli
ha magam kell bevédeni soha nem fogyok ki
ennyi lenne mára az én történetem
izgalmasabb remélem mint a történelem
Refrén: 4x
Ha a sztroimból te is magadra ismertél
ne bánd meg sohasem amit eddig tettél
egyedi vagyok nincs példaképem
de ha ellopják a szövegem akkor lesz végem



Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ.
Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.
„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk.
„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.
Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik.
„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek.
„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai.
A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra.
„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.
„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." -
fogalmazott Bereményi Géza.
A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.
A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.
Fotók: Járai-Bereményi hivatalos