dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Vidámpark: Idősek otthona

Vidámpark - Idősek otthona

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Vidámpark
Album: Keressük!
Szövegírók: Őz Zsolt
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 7790 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Idősek otthona

Ugye, szép a kép, hogy mi tényleg nem halunk meg, és
boldog arccal nézzük egymást?
Na jó, legfeljebb még a madártollat a padlón
és az aktuális Esmeraldát

És macskákkal gombolyagokat gombolyitunk
régi, szép időkön lelkendezünk
persze úgy, hogy mások is hallják lehetőleg
de a szomszédok feltétlenül

És veszek neked akkor majd egy távcsövet, amivel
a szemközti ház ablakát nézzük
hátha van ott a függöny mögött valaki
aki többet tud minálunk, és mirólunk

Ugye, szép a kép?
Üdvözöllek az idősek otthonában
Ugye, szép lesz majd nekünk
kettesben ülni a szobában


Ugye szép a kép, hogy tényleg nem halunk meg,
és baljós jeleket fedezünk fel egymáson
ha összezárnak minket
e végtelen, sáros pusztaságon

Jó esetben párban dolgozunk az embergyárban
de paplan még igy is fáj a derék, és néha a sziv is
a többit meg sem érzem már

Pedig azt hittem, megfizettem mindenért
erre ittmaradtam az idősek otthonában
ugye, szép lesz majd nekünk
kettesben ülni a szobában...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Pénz, lányok és egy kardiológus a hosszú rocksztárság titka Szabikeyz és Juhász Zoli duója szerint

Szívbeteg Szabikeyz, őszülő Juhász Zoli és a nagy Péterfy Bori-cameo: így droppolta „Kardiológus” című új dalát a 2025-ös Sávlekötő győztes páros a moszkvatér zenekarral kiegészülve. Mindeközben frissen bejelentették a fiúk, hogy élőben is megdobogtatják majd a szíveket novemberben a budapesti Akvárium Klubban, méghozzá duplakoncerten, Mehringer vendégeként. Részletek itt!

 

A „Kardiológus” zenéje a Szabikeyz x Juhász Zoli duóra jellemző módon egyszerre nosztalgikus és friss, míg mondanivalójában a végtelen szórakoztatás mellett diagnózis is a generációról, amely egyszerre szorong és röhög a saját bajain. A történetet ezúttal is a valóságból mintázta a csapat. 




Szabikeyz így mesélt róla: „Egy ominózus bulis este után a Kőbányai Zenei Stúdió titkárságán történt, hogy hirtelen hevesen kezdett verni a szívem, és tényleg azt hittem, meg fog állni. Ez hónapokig visszatérő érzés volt, amíg végül elmentem kardiológiára, ahol kiderült, hogy teljesen rendben van a szívem, csak sokat stresszelek.”

 

 

 

A dal végül egy moszkvatér koncert backstage-ében kapott lendületet, ahol Szabi – aki billentyűzik a formációban – és a frontember, Hanzséros Robi viccből arról beszéltek, hogy a rock­sztársághoz három dolog kell: „pénz, lányok és egy kardiológus.”

 

 

 

„Miután Szabi elküldte nekem a zenei alapot, elkezdtünk külön elmélkedni a dalról. Egy este alatt minden a helyére került: a szöveget egymás ötleteire építve írtuk, majd átjártuk a fő vokálokat. Innentől már csak egy lépés volt, hogy demózzunk a nyaralóban, és néhány napra rá megszületett a stúdióverzió is, ahol a vokálokat is felénekeltem” – mondta el Hanzséros Robi. 

 

Végezetül Juhász Zolival kiegészülve lett teljes a produkció és a felvétel. Zoli pedig azt is felfedte, miért is látható ősz hajjal a videóklipben.

 

„A klipben vénembernek lettem maszkírozva. Pár nappal a forgatás előtt töltöttem be a harmincat, és jókat nevettünk azon, hogy milyen gyorsan meglátszik ez rajtam. Azt hiszem, egészen ki vagyok békülve az öregedéssel, és vicces volt egy egész napot Máté Péter és Bródy János furcsa szerelemgyerekeként eltölteni.”

 

 

 

A Zseni Marci rendezte videóklip a popkulturális abszurd és a melankólia határán mozog. Az alkotók eredetileg szexi kardiológusos koncepciót terveztek, ám végül egy sötétebb, thrilleresebb irányt vettek. A klipben igazi végzet asszonyaként feltűnik Péterfy Bori is, aki még tovább fokozza a videó különleges atmoszféráját.


Fotók: Szabikeyz x Juhász Zoli

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás