


| Előadó: | Vitamin K |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Check Siska Finuccsi (Losonczi Szilveszter) |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Nu Metal |
| Címkék: | Keressük! |

/Siska verze 1 /
túl nagy a csend körülöttem hiányzol nekem
csak az emlékek fognak körbe mert nem vagy már itt velem
egy őszi nap mentél el tőlem megváltozott minden
most a sírodra hajtom fejem miért hagytál el engem
én könnyes szemmel nézek fel az égre
hogy a mennyország kapuján látlak e be lépve
borzongat a dallam mely átfogja a testem
én a vissza térő álmaimnak bűnös rabja lettem
fogva tart a múlt a hiányodban élek
a jövő mit rejt számomra nem tudom de félek
sikerül e rá találnom a boldogságra
vagy a bánat emészti meg lelkem a nagyvilágban
már nem találom helyem magányos vagyok
a törött szívem darabjain könnycseppeket hagyok
én vissza pörgetném az időt hogy búcsút mondjak
de a reszkető alkaimat már kísérti a holnap
/refrén/
kedves arcod most is látom álmaimban vissza jársz hozzám
de tudom lesz egy újabb holnap egy fájó nehéz nap után
egy fájó nehéz nap után
/Check verze 2/
Egy pillanat műve és máris kialudt az a csillag
kivel kellemes perceket töltöttem s hiába hívlak
mert te nem jössz nem válaszolsz lehet hangom nem is hallod
de én kereslek mindig mindenhol mosolyt kéne csalnod
az arcomra mint sokszor most is jó kedvet adhatnál
azzal ha itt lennél velem s örökké maradhatnál
együtt nevettünk és együtt sírtam veled
most már csak én hullatom könnyeim érted de már nélküled
hisz elmentél de élsz még ezt tudom s jól gondolom
élsz még az emlékemben építem nem rombolom
most hogy messze költöztél és örök utat nyertél
remélem vissza hoz utad hol szeretre leltél
/refrén/
kedves arcod most is látom álmaimban vissza jársz hozzám
de tudom lesz egy újabb holnap egy fájó nehéz nap után
egy fájó nehéz nap után



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt