dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
5-LET: Nem tetszem neked

5-LET - Nem tetszem neked

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: 5-LET
Album: Keressük!
Szövegírók: Horváth Zsolt
Móré András
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5883 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Nem tetszem neked

Mindenütt csak egy a nóta
ne hallgass csak a baráti szóra.
Ne döntsenek mások helyett
de mondd, hogy igen ha egyszer nem.

Ha el is választanak a gondok
nem kell, hogy a kezem megfogd.
Nem, nem vagyok már gyerek
nem érdekelnek a játékszerek.

Refr. 2X
Nem tetszem neked,
de te sem vagy szép.
Üvöltök veled
hisz nem értesz másképp.

Nem tetszem neked.

Messze a világba bújva
szépségek hazája él.
Mindenkinek vágya
hogy érvényhez jusson még.
Mindegy, hogy szép vagy, vagy csúnya
de álmaid csodája kell.
A megfejtés örök titka
az akaratban rejlik el.

Refr. 2X
Nem tetszem neked,
de te sem vagy szép.
Üvöltök veled
hisz nem értesz másképp.

Nem tetszem neked.

Mi vagyunk a holnap
de merre tovább.
Az irányt mutassátok meg legalább, legalább

Nem tetszem neked.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Cseh Tamás emlékét zenés esttel idézik meg Bakonybélben

Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.


Cseh Tamás-dalszövegei itt.

 

Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.


A fellépők

 

A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett 


a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.

 


Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és

rajztanár 1990-ben

Fotó: Fortepan/Glósz András


Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is


Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.


Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.


Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.

 

Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.


Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben

Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás