Előadó: | Szűcs Judith |
---|---|
Album: | Zum Teufel mit Napoleon |
Megjelenés: | 1979 |
Hossz: | 3:25 |
Szövegírók: |
Rudi Werion |
Rudi Werion |
|
Kiadó: | AMIGA |
Stílus: | pop, sláger |
Címkék: | Keressük! |
Bald ist Prüfung in Geschichte,
das raubt mir seit Tagen meine Ruhe.
Ich muß lernen und verzichte
auf alles, was ich sonst gern tue.
Zahlen, Fakten und Figuren
schwirren mir im Kopf herum.
Alles wegen der Zensuren,
doch jetzt wird es mir zu dumm.
Zum Teufel mit Napoleon
und seinen vielen Schlachten.
Ich hab' für heut' ein Angebot,
das ist nicht zu verachten.
Denn vorhin rief mich jemand an,
ein sehr netter, junger Mann,
der mir mehr bieten kann.
Zum Teufel mit Napoleon,
für den gibt's kein Pardon.
Er hat sich herumgeschlagen,
bis er sich mal kalte Füße holte.
Ich muß mich nun damit plagen,
wann und wo man ihm das Pferd versohlte.
Wann ist Austerlitz gewesen,
wer schlug ihn bei Waterloo?
Nein, jetzt hör' ich auf zu lesen,
ich vergeß es sowieso.
Zum Teufel mit Napoleon...
Zum Teufel mit Napoleon...
Október 23-26. között rendezik meg a CsabaParkban Magyarország egyik legnagyobb gasztrokulturális eseményét, a Csabai Kolbászfesztivált.
A fesztivál felvezetéseként október 9-én tartják a nemzetközi szárazkolbász-verseny zsűrizését a Csabai Rendezvénypajtában. A díjakat a fesztivál nyitónapján adják át.
Szárazkolbász-versenyre is lehetett jelentkezni
A szárazkolbász-versenyre mű- és természetes bélbe töltött szárazkolbásszal lehetett nevezni. Húsüzemek, magánszemélyek, kolbászt árusításra vagy saját fogyasztásra készítők egyaránt jelentkezhettek.
A csabai kolbász és a hagyományőrző programok kerülnek középpontba
Lesz disznóvágás-bemutató, kézműves vásár, mezőgazdasági kiállítás, és a családok számára is készülnek programokkal.
Minden generációt változatos gasztronómiai, kulturális és zenei programokkal várnak
A fesztivál nyitónapján, október 23-án a gyerekeké lesz a főszerep: óvodások és iskolások mérik össze tudásukat a kolbászkészítő versenyen. Pénteken a középiskolások és egyetemisták kolbászkészítő versenyével indul a nap.
A fesztivál csúcspontja a szombati nap, akkor rendezik a nemzetközi kolbászgyúró versenyt.
A vasárnap a családok és a hagyományok napja lesz
A cégek kolbászgyúró versenye mellett töltöttkáposzta-főző verseny és színes záróprogramok várják a közönséget. A gyermekeknek szól az Alma Együttes és a Kicsi Gesztenye Klub.
Zenei fellépők
A belépődíjas rendezvény fellépői között lesz a Csík Zenekar, a Bagossy Brothers Company, Beton.Hofi, a Bohemian Betyars, a Parno Graszt, a Gypo Circus Szirota Jenniferrel, a Follow The Flow, a Halott Pénz, Fásy Ádám és a Gypsy Kings, továbbá a NOX, DESH és Regán Lili. Nemzetközi fellépőként a Britain’s Got Talentből Taryn Charles-t is láthatja a közönség.
Fotók: Csabai Kolbászfesztivál Facebook