dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kormorán: Álom (A napba öltözött leány)

Kormorán - Álom (A napba öltözött leány)

off off off off off
A napba öltözött leány
Előadó: Kormorán
Album: A napba öltözött leány
Megjelenés: 2006
Hossz: 3:05
Szövegírók: Koltay Gergely
Zeneszerzők: Nagy László (Örökség)
Mr. Basary
Géczi Erika
Szűts István
Szabó Miklós (Örökség)
Zsoldos Tamás
Koltay Gergely
Gáspár Álmos
Tóth Renáta
Kiadó: Hungaroton
Stílus: Rockopera
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5878 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Álom (A napba öltözött leány)

(Mária):
Sétáltam a mezőn, liliomot találtam.
Szedtem ki a sárból, egyre mélyebbre ástam.
Kapartam a földet, egy koporsót találtam.
Kinyílott a fedél, benne magamat láttam.

(Anna):
Élek, te is élsz! Urunknak hála!
Mit Teremtőnk ránk mért, Fiára ruházta.
Visszajön testvéred, láttam álmaimban.

(Mária):
Mondd anyám, halljam még,
ne legyen legenda!

Tudd meg Anyám, az Úr megáldott,
Jézus Krisztus sebeit, testemen hordom.
Egy hajnalban az Úr, nagy fényességgel jött felém,
lelkem sietve szárnyalt, a Teremtő elé.

Kértem a jelek legyenek láthatatlanok,
alig mondtam pár szót, jöttek a fénysugarak.

(Mária és Anna együtt):
Túl kell élnünk a szenvedést,
ehhez jelt adott Istenünk.

(Anna):
Túl kell élnünk mindent,
csak így élhetünk.

(Mária):
Öt helyen testemen,
öt seb, ami vérzik,
nehéz ez a szenvedés,
boldog vagyok mégis.

(Anna):
Mária, Mária,
rajtad hogy segítsek?

(Mária): ---> (közben Anna)
Öt helyen testemen,
öt seb, ami vérzik,
nehéz ez a szenvedés,
boldog vagyok mégis.

A szeretet hatalma győz mindenen!

---> (közben Anna):
Túl kell élnünk a szenvedést,
ehhez erőt ad Istenünk.
Nincsen megbocsátás,
bosszú az életem!

Bosszú az életem!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás