


| Előadó: | Szécsi Pál |
|---|---|
| Album: | Hagyjuk szívem |
| Megjelenés: | 1971 |
| Hossz: | 0:00 |
| Szövegírók: |
S. Nagy István |
|
Németh Gábor |
|
| Kiadó: | Hungaroton-Pepita |
| Stílus: | Regtime, sláger |
| Címkék: | Keressük! |

Hagyjuk, szívem,
nem kell nekem piti-piti-pitizni,
Úgyis hagyom,
mondd, hogy nagyon savanyú a ribizli.
Mondhatsz ilyet, mondhatsz olyat,
hiszi-piszi neked már.
Jobb lesz, ha szép csendesen szakítunk,
a múltra fátyolt borítunk,
elbúcsúzunk szépen a kapudnál.
Légy vele boldogabb, próbálj szerencsét,
ó nem is átkozlak én. Hogy az a...
Úgyis tudom büntet a sors éppen eléggé,
jobban talán, mint én szeretném. Nohát...
Had-juk, szívem,
nem kell nekem mese-mese-mesécske,
Jó volt nagyon,
vége, tudom, fütyülök az egészre.
Nem halunk bele, én se, te se,
bár egy kicsit nekem fáj,
De azért menj csak tőlem nyugodtan,
az utad én most kiadtam,
legfeljebb majd bánod, hogy becsaptál.
Légy vele boldogabb, próbálj szerencsét,
ó, nem is átkozlak én.
Úgyis tudom büntet a sors éppen eléggé,
jobban talán, mint én szeretném. Szóval
Hagyjuk, szívem,
nem kell nekem piti-piti-pitizni,
Hidd el nekem,
hogy nem lehet szánalomból szeretni.
Ott egy troli, szállj fel reá,
s életemből utazz el,
De aztán ne jöjj vissza, ne sírjál,
ne üzenj és ne írjál,
próbálkozzál másnál könnyeiddel.
Menj el!



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.