


| Előadó: | Éva-Neoton |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Végvári Ádám Csepregi Éva Baracs János Dobó Ferencné Révbíró Tamás |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Kalapot fel.
Kalapot fel.
A karimája ápol s eltakar.
A kalap mindenkinek jól áll.
Hogy ha esik, vagy ha tűz a nap.
Kalapban mindenki csak jól jár.
Boldog s boldogtalan. Szerelmes és gondtalan.
Legyen ez egy új szenvedély.
A kalapomban én is ott vagyok, ha jobban meg nézed.
A fejemben kívül és belül, őrzöm a sok képet.
Hogy ha érdekel milyen az életem, nem titok előtedd.
A kalapomat ki olvashatod, mint egy nyitott könyvet.
(Végre egy lány, aki mindent meg mutat.
Az ilyen lány előtt le a kalappal.)
Nem akarnám újra kezdeni, soha tiszta lappal.
A kalapomban én is ott vagyok, ha jobban meg nézed.
A fejemben kívül és belül, őrzöm a sok képet.
Hogy ha érdekel milyen az életem, nem titok előtedd.
A kalapomat ki olvashatod, mint egy nyitott könyvet.



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.