Előadó: | Korda György és Balázs Klári |
---|---|
Album: | Ugye szeretsz még? |
Megjelenés: | 2004 |
Hossz: | 2:53 |
Szövegírók: |
Vándor Kálmán Edward John Flux Susan Jacqueline |
Edward John Flux Susan Jacqueline |
|
Kiadó: | Hungaroton |
Stílus: | sláger |
Címkék: | feldolgozás [+] |
Száll egy dal a késő éjen át,
szárnyain repít egy vallomást.
Jó veled, csak ennyit érzek,
úgy szeretnék hinni néked!
Ennyit mond és többet semmi mást.
Áll a férfi mozdulatlanul,
vágya ébred, arca elpirul.
Két karját vágyón kitárja,
választ vár az éjszakába,
gondolatban már hozzá simul.
Száll egy dal a késő éjen át,
szárnyain repít egy vallomást.
Jó veled, csak ennyit érzek,
úgy szeretnék hinni néked!
Ennyit mond és többet semmi mást.
Elrepült egy boldog hosszú hét,
ajkam érzi csókjaid ízét.
Felkavar a régi dallam,
szívem azt dobogja halkan,
nem szerettem így még senkit én.
Őrizd meg szerelmünk, őrizd még,
(Igen, szerelmem.)
óvjad, hogy ne tépje senki szét!
Felkavar a régi dallam,
szívem azt dobogja halkan,
nem lehet, hogy minden véget ér.
La-la, la-la, la-la-la-la-la-la,
(Szeretlek.)
La-la, la-la, la-la-la-la-la-la.
(Úgy szeretlek.)
Felkavar a régi dallam,
Szívem azt dobogja halkan,
nem szerettem így még senkit én.
Őrizd meg a szerelmünk, őrizd még!
(Úgy várlak én.)
Óvjad, hogy ne tépje senki szét!
(Úgy várlak még.)
Felkavar a régi dallam,
szívem azt dobogja halkan,
nem lehet, hogy minden véget ér.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik