Előadó: | Niczky Géza |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Niczky Géza |
Niczky Géza |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Pop |
Címkék: | Keressük! |
Lehúztál itt néhány évet
Sok rosszat és kevés szépet
Megtudtad hogy mi a munka
És hogy mennyi a jutalma
Főnökök és beosztottak
Néhányszor jól megbántottak
Csak a szépre emlékezzél
Munkahellyel ne törődjél
Nyugdíjba mész mi maradunk
Boldogulunk ahogy tudunk
Azért néha emlékezz ránk
Ha erre jársz nézz be hozzánk
Bár lehet hogy mi is megyünk
Munkanélküliek leszünk
Manapság ez könnyen mehet
Nyugdíj előtt megtörténhet
Örülünk hogy te elérted
Várnak a nyugdíjas évek
Ma ezt jól meg kell becsülni
Ennek is lehet örülni
Szórakozzál és pihenjél
Unokákkal bíbelődjél
Kívánunk jó egészséget
Sok boldog nyugdíjas évet
Most legjobb a nyugdíjasnak
Ha elég jó nyugdíjat kap
A munkanélküliségben
Egy biztos pont mindenképpen
Nem tudják elbocsájtani
Kevés pénzért csicskáztatni
Megpihenhet végre nyelve
Megváltozhat az élete
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes