Előadó: | Lehel |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Rap |
Címkék: | Keressük! |
1. verze (Lehel):
Azért kezdtem reppelni, hogy változzon az életem
Aztán rájöttem, hogy nekem megvan mindenem
Minden lehetőség, arra hogy alkossak
hogy a zenémmel, a szívedig eljussak
Tiszteletben tartalak, azért ami benned van
És nem bántalak, hisz sokszor énis hibáztam
De értem már, egy nap megváltozik midnen
Most pont úgy viselkedünk, mint egy képregényben,
Ahogy a helyzet adja, cseréled a szerepeket
Saját magad felé, sem mutatsz tiszteletet
Habzsold csak az életet.. aztán ő is felhabzsol
Az élet egy zene, és Lehel rajta táncol
hé, minden nap mutatom a példát
mit számít a holnap, ami most van éld át
Álmaimban, te már senkinsek sem ártasz
ott már nem kérdezel, te magad vagy a válasz
refrén:
Minden egyes mondatban, mit magamról írtam
Remélem, hogy önmagad is megtaláltad benne
Arra figyelj barátom, ami épp most itt van
És ne arra vágyakozz, ami talán itt lehetne
Minden meghallgatott dallal, magadhoz engedtél
Én meg a saját mesém, leírtam rímekben
Nincs semmi a világon, testvér mitől félhetnél
Hisz minden válasz ott, van a szívedben
2. verze (Zs'odds):
Miénk volt az éjszaka, a Whiskey meg a kóla
Majd az oszlopnál feküdve, röhögtek rajtam sorba'
De harag helyett köszönöm, kezet fognék bárkivel
Mert anélkül, hogy tudtak róla, segítettek ennyivel
És menni kell..értem, sokkal könnyebb maradni
Ha nem indultam volna el, hogyan tudnék haladni
Minden sor egy falatnyi, mit nekem súg a végtelen
Már arcom érő szellőkben is önmagamat észlelem
Én élvezem..mert egytől-egyig élmény
Minden egyes megálló, mitől korábban féltél
A térképen egy ország, mit a szívem összeragaszt
A test hiába magyar, ha lélekben nem vagy az
Hány elszalasztott pillanatban volt rá meg az esély
Hogy meghalld amit éppen, az élet neked mesél
Segítek, ha kéred, de válaszokat nem adok
Zsoc egy illúzió csak, a mindenséggel egy vagyok
refrén x2
Hazánkban elsőként a Debreceni Egyetem indít zenei menedzser mesterképzést, hogy egy folyamatosan megújuló, szerteágazó szakterületen is piacképes diplomát szerezhessenek a hallgatók.
- A DE gazdaságtudományi karának és könnyűzenei intézetének négy féléves mesterszakja minden szempontból hiánypótló lesz. Két év alatt piacképes tudást, átfogó szakmai ismereteket szerezhetnek a menedzseri szakmáról a hallgatók - fogalmazott Bács Zoltán egyetemi kancellár, az új képzés szakfelelőse.
- A könnyűzenei képzés felsőoktatási bevezetésénél is rendszerben gondolkodtak, aminek egyik legfontosabb eleme a produkció, a művészeti érték, a másik a menedzsmenttel foglalkozó szakemberek jelenléte, valamint a szükséges technikai háttér megteremtése - magyarázta a kancellár, megjegyezve, hogy a zenei menedzserek sokrétű munkát végeznek, ezért speciális ismereteket és képességeket igényel ez a hivatás.
A zeneiparban is felértékelődik a gyakorlati tudás, amire ugyan autodidakta, tapasztalati úton is szert lehet tenni, de az egyetemi képzésnek köszönhetően rövidebb idő alatt nyílhat lehetőség a szükséges piaci ismeretek megszerzésére.
- A gazdaságtudományi kar a könnyűzenei intézettel közösen dolgozta ki a mesterszak részleteit, az oktatásba neves szakembereket, szakmai szervezeteket is bevonnak, de fontos az is, hogy a zenei, művészeti, kulturális példák mentén valósuljon majd meg a szakemberek képzése – jelezte Fenyves Veronika kari vezető.
- Már 2021-ben, a kortárs könnyűzenei alapképzés indulásakor felmerült a zenei menedzser mesterszak meghirdetése, amely többszintű szakmai háttérrel megtámogatott hiánypótló képzésként érhető el szeptembertől a Debreceni Egyetemen - hangslyozta
- Több ezer olyan produkció van az országban, amelyek hozzáértő irányítást igényelnek, ehhez szakemberekre van szükség, ami jelentősen felértékeli a DE új képzésének jelentőségét - emelte ki
Bakó Csaba, a Tankcsapda produkciós menedzsere szerint a zenei menedzsereknek egyfajta plusz zenekari tagként a produkció minden részére rálátással kell lenniük, a turnék szervezésétől, a koncertek, fellépések körülményein át a sajtónak adott interjúkig és közösségi médiás megjelenésekig.
"Egy-egy zenei produkciónál rengeteg pluszmunkát kell végezni a zenei rész megalkotása, a dalírás és a hangszerelés mellett. Folyamatos tanulásra, önképzésre van szükségük azoknak is, akik már évtizedek óta a pályán vannak" - mondta Bakó Csaba, megjegyezve:
a debreceni képzés országosan egyedülálló abból a szempontból is, hogy egy helyen és egy időben nyílik rálátás az egész szakmára, "gazdasági, zenei, koncertszervezési, kommunikációs értelemben egyaránt".
A képzés felépítése
A négy féléves, 120 kredites mesterszakra bármilyen alapképzés elvégzését követően lehet jelentkezni. Az első évben általános menedzser kompetenciákat lehet elsajátítani, művészeti háttértudásra tehetnek szert a hallgatók, a második évben a speciális menedzser tárgyakat tanulhatják.
Klasszikus és könnyűzenei menedzsment is szerepel a képzés rendszerében, ennek megfelelően a lehető legszélesebb spektrumban
- többek között turnémenedzsmentből, pénzügyi ismeretekből, zeneipari jogi szabályozásból, a social media és az influencerek szerepéről - készítik fel a leendő szakembereket.
Fotó: illusztráció/Freepik