


| Előadó: | Kényes Foltok |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Csányi Szabolcs |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Megint egy nap, hogy fel kell kelni,
Fel kell kelni és be kell menni.
Be kell menni és bent kell lenni,
Bent kell lenni, rendet tenni,
Rendet tenni, rendben lenni,
Megpróbálni nem embert enni.
Nem embert enni.
Nem gondolni, nem érezni,
Próbálni nem elvérezni.
Mosolyogni, enni, inni,
Megpróbálni újra hinni,
Megpróbálni újra hinni,
A fáradt testet hazavinni.
Nem tudni, hogy jobb,
Vele, vagy nélküle,
Önnek nincs új,
Nincs új üzenete!
Nem tudni, hogy jobb,
Vele, vagy nélküle,
Önnek nincs új,
Nincs új üzenete!
Az esti asztalnál egyedül ülni,
Minden tükröt elkerülni.
Ha szól, felvenni: "jaj, hagyjatok,
Jól vagyok, csak pár napot adjatok!".
Próbálni a harcot egyedül vívni
És nem hívni, nem hívni, nem hívni!
Nem tudni, hogy jobb,
Vele, vagy nélküle,
Önnek nincs új,
Nincs új üzenete!
Nem tudni, hogy jobb,
Vele, vagy nélküle,
Önnek nincs új,
Nincs új üzenete!
Éjjel az ágy közepén aludni,
A másik párnát messze rúgni.
A szekrényen az órát nem nézni,
És sokáig, sokáig tévézni
A telefont fogni és kikapcsolni,
A falhoz vágni, széttaposni.
Aztán félőrülten észbe kapni,
Hátha még be lehet kapcsolni.
És megnyugtatni a remegő kezet,
"Önnek új üzenete érkezett!"
Üzenete érkezett!
Üzenete érkezett!
Üzenete érkezett!
Üzenete érkezett!
Üzenete érkezett!



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.