Előadó: | Komár László |
---|---|
Album: | Együtt a csapat |
Megjelenés: | 1992 |
Hossz: | 3:23 |
Szövegírók: |
Vörös István Jankai Béla |
Vörös István |
|
Kiadó: | Hungaroton |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Óh, baby!
Na, gyere rázz fel baby, rögtön elalszom!
Na, gyere rázz fel baby, különben elnyom az álom!
Egész nap hajtok és robotolok,
Ilyenkor este fáradt és gyenge vagyok.
Összeszedem magamat csak ne kritizálj,
Egy férfi a szerelemre készen áll!
Na, gyere rázz fel baby, rögtön elalszom!
Na, gyere rázz fel baby, mielőtt elnyom az álom!
A fürdőszobából mire beérsz,
Érvényét veszti már az egész.
Ne húzd az időt, mert ásítozom,
Leragad a szemem és elalszom!
Na, gyere rázz fel baby, rögtön elalszom!
Na, gyere rázz fel baby, szavamra elnyom az álom!
Elnyom az álom!
Te vagy a főnök, te vagy a fej,
Hogy mi lesz a program azt te döntöd el.
Úgy teszek mindent, ahogy akarod,
De az energiám már elfogyott!
Na, gyere rázz fel baby, rögtön elalszom!
Na, gyere rázz fel baby, különben elnyom az álom!
Lehet, hogy baj van és öregszem,
Elég egy rossz szó, hogy tönkre tegyen.
A férfi hiúság komoly dolog,
Hát segíts baby, mert elájulok!
Na, gyere rázz fel baby, rögtön elalszom!
Na, gyere rázz fel baby, szavamra elnyom az álom!
Elnyom az álom!
Rázz fel baby, ú, gyere hát!
Gyere segíts baby, ó-úú!
Na, gyere rázz fel baby!
Ó, elalszom!
Na, gyere rázz fel baby!
Segíts, segíts, ú!
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János