dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Mr. Rick: Szállj, csak szállj

Mr. Rick - Szállj, csak szállj

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 2, összesen 41570 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szállj, csak szállj

Refrén.:
Szállj! Na-na-na-nana!
Szállj, csak szállj! Na-na-na-nana!
Szerelem szárnyán szállj! Na-na-na-nana!
Szállj, csak szállj! Na-na-na-nana!

Jó és szép így az élet, csak játszom veled.
Mindig király módon élek, ha tőled elmegyek.
Nem kell csók, másnak adjad, a szívem szabad,
Hát nem is kell, hogy te hívj fel és visszavárj,
Nem kell, hogy rám találj!

Refrén.:
Szállj! Na-na-na-nana!.....

Szállj, csak szállj! Mint a szél száll az úton!
Szállj, csak szállj! Hogy hová? Nem tudom!
Szállj, csak szállj! Soha ne sírjál a múlton!
Szállj, csak szállj! Én ezt veled már unom!
Jó és szép így az élet, csak játszom veled,
Mindig király módon élek, ha tőled elmegyek.
Nem kell csók, másnak adjad, a szívem szabad,
Hát nem is kell, hogy te hívj fel, és visszavárj,
Nem kell, hogy rám találj!

Refrén.:
Szállj! Na-na-na-nana!........ 3X

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Duett: zene és fényképezés címmel nyílt tablókiállítás a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében

Két műfaj találkozását mutatja be a Duett: zene és fényképezés című tablókiállítás, amely kedden nyílt meg Budapesten az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum kertjében.



 


A Magyar Nemzeti Múzeum és a Magyar Zene Háza közösen rendezi meg a kiállítást, amelynek másik része a városligeti intézményben látható. A két helyszínen megrendezett tárlatok fényképeit a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtárának gyűjteményeiből válogatták. 


A Duett című kiállításban a zene és a fényképezés találkozik egymással

 

A két kifejezési forma egymással párbeszédet folytatva, formabontó módon mutatja be, ahogy a zenei élmények a fényképezés eszközei révén láthatóvá válnak.


A megszólaló zene betölti teret


Családi nappalit, hangversenytermet, rádióstúdiót, tánctermet, vendéglőt vagy akár egy városi teret, a képeken a zene, a zenélés és a hallgatás is képi formában jelenik meg.

 

Mindkét kiállítás azonos koncepció alapján jött létre


- A kiállítás archív felvételein zenei pillanatok, csend, harctér, polgári otthon és koncertek elevenednek meg. A pillanatfelvételek felidézik azt, hogy mi szólhatott ott és akkor. A néma képek a fantázia segítségével zenei élménnyé válnak - fogalmazott Bősze Ádám zenetörténész.


A kiállításon szereplő képek nem zenei hatást kívánnak kelteni a nézőben, nem a zenéből merítenek inspirációt, hanem a zenével töltött tereket nyitják meg előttünk, mindkét tárlatot különféle tértípusok mentén rendezték el.


Kilenc tértípus mentén mutat be archív felvételeket két hónapon keresztül

 

A szervezők olyan tereket kerestek, amelyek hangulatait és jelentéseit nagyban befolyásolta, hogy milyen zene szólt bennük és az, hogyan hatott az az ott lévőkre. Ezek a képek lehetőséget adnak arra, hogy kérdéseket tegyünk fel.

 

Az egyik képen a tizenhat éves Dohnányi Ernő látható édesapjával és más zenészek társaságában, egy másikon Cselényi József operaénekes otthonában a családjával, de Szabados György zongoraművész keze is felfedezhető az egyik archív felvételen zongorázás közben.


- Csellót készítő első világháborús katonák is megjelennek az egyik képen, de a kiállítás felvételei között feltűnik a Zeneakadémia tere is, amelyben "Clemens Krauss vezénylését képzelhetjük el, amint a Bécsi Operaház százfős énekkarát dirigálja a pesti közönség előtt" - mondta a kurátor.



 

Horn Márton, a Magyar Zene Háza intézményigazgatója beszédet mond a Duett: zene és fényképezés című tablókiállítás megnyitóján a Múzeumkertben 2025. október 7-én. A Magyar Nemzeti Múzeum és a Magyar Zene Háza közös kiállítása december 7-ig látogatható

Fotó: MTI/Hegedüs Róbert


Horn Márton, a Magyar Zene Háza intézményigazgatója szerint a képeket nézve megszólalhat bennünk a zene: olyan emlékek jönnek elő a gyerekkorból, a mindennapokból, amitől azt érezheti a néző, hogy a zene jelen van - hangsúlyozta.

 

Kiemelt kép: Duett: zene és fényképezés - Tablókiállítás a Múzeumkertben

A Duett: zene és fényképezés című tablókiállítás részlete a Múzeumkertben a megnyitó napján, 2025. október 7-én. A Magyar Nemzeti Múzeum és a Magyar Zene Háza közös kiállítása december 7-ig látogatható

Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás