Előadó: | Szekeres Adrien |
---|---|
Album: | A Szeretet ünnepén |
Megjelenés: | 2008 |
Hossz: | 03:34 |
Szövegírók: |
Ismeretlen, Nem Védett Szerző |
Ismeretlen, Nem Védett Szerző |
|
Kiadó: | Magneoton |
Stílus: | Karácsonyi ének |
Címkék: | béke, békesség, hit, isten, karácsonyi, remény, szerető, ünnep [+] |
Csendes éj, drága szent éj,
mindenek nyugta mély;
Nincs más fenn, csak a Szent szülepár,
drága kisdedük jászolánál,
Szent Fiú, aludjál,
Szent Fiú aludjál.
Csendes éj, drága szent éj,
angyalok hangja kél;
Halld a mennyei alleluját,
szerte zengi e drága szavát,
Krisztus megszabadít,
Krisztus megszabadít.
Csendes éj, drága szent éj,
szív örülj, higgy, remélj.
Isten Szent Fia hinti reád,
ajka vigaszt adó mosolyát,
Krisztus megszabadít,
Krisztus megszabadít.
Krisztus megszabadít,
Krisztus megszabadít.
A világhírű izlandi énekesnő, Björk Cornucopia (Bőségszaru) című koncertfilmjét láthatja a közönség május 16-án az Uránia Nemzeti Filmszínházban.
A filmet 2023 szeptemberében a lisszaboni Altice Arénában rögzítették élőben, miután Björk négy éven át járta ezzel a különleges előadással a világot.
A látványos színpadi produkció során az izlandi sztár a korai, kilencvenes évekbeli, poposabb lemezeitől kezdve a későbbi kísérletező albumaiig (Utopia - 2017, Fossora - 2023) adott elő dalokat.
A koncerten különleges hangszerek szólalnak meg, köztük mágneses hárfa, körfuvola, alufon és zengetőkamra.
Színpadra lép a multiinstrumentalista Bergur Thórisson, Manurah Delago ütőhangszeres, a VIIbra fuvolaszeptett, Ha Buck és Kati Buck hárfás is.
A digitálisan animált mozgó hátterek modern laterna magicát vetítenek az élő zenéhez, a 21. századi VR látványvilágot egy 19. századi színház pompájává varázsolva, amit a Dolby Atmos térhangzás tesz még nagyobb élménnyé.
A filmet Ísold Uggadóttir rendezte, maga Björk pedig a hang- és vizuális kreatív rendezést vállalta. James Merry volt a vizuális kreatív társrendező, az eredeti animációk Tobias Gremmler munkái. További közreműködők: Andrew Thomas Huang, Gabríela Fridriksdóttir, Pierre-Alain Giraud, Nick Knight, Warren Du Preez és Nick Thornton-Jones.
Minden idők egyik legkarizmatikusabb és legtitokzatosabb alternatív popsztárja (született Björk Gudmundsdóttir) a nyolcvanas években számos izlandi rockzenekarban (Tappi Tíkarrass, Kukl, Sugarcubes) énekelt, a szélesebb közönség azonban első szólólemeze, az 1993-ban megjelent Debut kapcsán figyelt fel hangjára.
Azóta még kilenc saját albumot adott ki és készített filmzenéket is. 2000-ben a cannes-i fesztiválon a legjobb színésznőnek járó díjat kapta Lars von Trier Táncos a sötétben című filmjében nyújtott alakításáért. 1995-ben Magyarországon is fellépett a Petőfi Csarnokban.