Előadó: | Misi mókus kalandjai - Szabad Ötletek Színháza |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Igazgató: Szép jó estét, mélyen tisztelt publikum!
Messzi földről jött a cirkuszunk.
Tíz fityingért nézhetik meg műsorunk,
Előre kérjük és nem alkuszunk.
Az erőművész felemel egy házat is,
De sátorunkba csak egy súlyzó fért.
Oroszlánunk nincs, de van három kutya.
Ugye nem várnak többet tíz fityingért?
A kötéltáncos sem mászik túl magasra,
De legalább nem üti meg magát.
A zenebohóc több hangszeren játszik indulót,
És majdnem tudja is a dallamát.
A bűvész kendőt húz elő a kalapból,
Mert tegnap este megszökött a nyúl.
A plakátról a fókát sajnos nem nézhetik meg,
Mert pont ma este új trükköt tanul.
Jöjjenek, mert sosem láttak még ilyet!
Elhoztam a legjobb sztárokat!
Nálunk tíz fityingért végignézhetik
A leghíresebb világszámokat.
Szívbeteg Szabikeyz, őszülő Juhász Zoli és a nagy Péterfy Bori-cameo: így droppolta „Kardiológus” című új dalát a 2025-ös Sávlekötő győztes páros a moszkvatér zenekarral kiegészülve. Mindeközben frissen bejelentették a fiúk, hogy élőben is megdobogtatják majd a szíveket novemberben a budapesti Akvárium Klubban, méghozzá duplakoncerten, Mehringer vendégeként. Részletek itt!
A „Kardiológus” zenéje a Szabikeyz x Juhász Zoli duóra jellemző módon egyszerre nosztalgikus és friss, míg mondanivalójában a végtelen szórakoztatás mellett diagnózis is a generációról, amely egyszerre szorong és röhög a saját bajain. A történetet ezúttal is a valóságból mintázta a csapat.
Szabikeyz így mesélt róla: „Egy ominózus bulis este után a Kőbányai Zenei Stúdió titkárságán történt, hogy hirtelen hevesen kezdett verni a szívem, és tényleg azt hittem, meg fog állni. Ez hónapokig visszatérő érzés volt, amíg végül elmentem kardiológiára, ahol kiderült, hogy teljesen rendben van a szívem, csak sokat stresszelek.”
A dal végül egy moszkvatér koncert backstage-ében kapott lendületet, ahol Szabi – aki billentyűzik a formációban – és a frontember, Hanzséros Robi viccből arról beszéltek, hogy a rocksztársághoz három dolog kell: „pénz, lányok és egy kardiológus.”
„Miután Szabi elküldte nekem a zenei alapot, elkezdtünk külön elmélkedni a dalról. Egy este alatt minden a helyére került: a szöveget egymás ötleteire építve írtuk, majd átjártuk a fő vokálokat. Innentől már csak egy lépés volt, hogy demózzunk a nyaralóban, és néhány napra rá megszületett a stúdióverzió is, ahol a vokálokat is felénekeltem” – mondta el Hanzséros Robi.
Végezetül Juhász Zolival kiegészülve lett teljes a produkció és a felvétel. Zoli pedig azt is felfedte, miért is látható ősz hajjal a videóklipben.
„A klipben vénembernek lettem maszkírozva. Pár nappal a forgatás előtt töltöttem be a harmincat, és jókat nevettünk azon, hogy milyen gyorsan meglátszik ez rajtam. Azt hiszem, egészen ki vagyok békülve az öregedéssel, és vicces volt egy egész napot Máté Péter és Bródy János furcsa szerelemgyerekeként eltölteni.”
A Zseni Marci rendezte videóklip a popkulturális abszurd és a melankólia határán mozog. Az alkotók eredetileg szexi kardiológusos koncepciót terveztek, ám végül egy sötétebb, thrilleresebb irányt vettek. A klipben igazi végzet asszonyaként feltűnik Péterfy Bori is, aki még tovább fokozza a videó különleges atmoszféráját.
Fotók: Szabikeyz x Juhász Zoli