


| Előadó: | A Szépség és a Szörnyeteg (musical) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Kalmár: Zord a vadonban az élet, amióta vagyontalan élek.
Telve a félsszel a lelkem, ha sötétben kell hazamennem.
Vágynám tán a halálom, de vár rám három lányom.
Csupa ünnep vélük minden nap, velem élnek, megvigasztalnak,
Bánt, ha a könnyük látom.
Egy hete úton voltam. Búsan, s félig holtan.
Akkor a hír utolért, hogy egy hajóm hazatért.
Sebesen haza! Szedtem a lábom, hogy hallja a három lányom.
Örömömben ígértem mindent, és ez még rendben ment.
A hajóm kirabolva beúszott, a tervbe emígy hiba csúszott.
Nincs mit a lányok kértek, így kell most hazatérjek.
Két korosabbik lányom jobb, ha talán sose látom.
Ha nem viszem el, ami kell, hát nyersen falnak fel!
De a legkisebbik szentem mint egy szentet, úgy szeret engem!
Nem kért se csatot, se ruhákat, csak egy szép rózsaszálat.
Kegyelem, nagyuram! Ugye látod, mire kell a te kerti virágod!
Árassz el kegyelmeddel, és békén engedj el!


Valentin-napra jelent meg Geszti Péter és Péterfy Bori új közös dala, a Csak te meg én, amely a tavalyi sikerszám, a Beléd szerettem, ez van történetének folytatása.
A közönség most új fejezetet kap: a klipben a két előadó „összeházasodik”, a történet pedig ironikus, játékos formában mesél tovább a szerelemről, hűségről és a hosszú távú kapcsolatok realitásáról.
Diszkó a javából – mai csavarral
Ahogy a szilveszterkor megjelent Mindenki legyen rohadt gazdag! a funky hőskorából merített inspirációt, úgy a Csak te meg én is a hetvenes–nyolcvanas évek diszkóvilágát idézi, friss, mai hangzással.
Lépegetős basszus, táncos groove, fülbemászó refrén, vonósok és fúvósok adják az alapot, miközben a dalszöveg tipikus Geszti-fordulatokkal reflektál a mai randikultúrára és generációs különbségekre.
A dal egyszerre romantikus és önironikus
„Megyek hozzád. Hozzám mész. Nyugi, csak az első 20 év a nehéz!” – hangzik el a refrén környékén, miközben az Instagramon felbukkanó fiatal udvarlók és a hűség kérdése is játékos formában kerül terítékre.
Új klip – új fejezet
A klip egy esküvő történetét meséli el, ugyanazzal a humorral és vizuális önreflexióval, amely az előző videót is jellemezte. A menyasszony ezúttal sem eladó – és aki szemet vet rá, az könnyen „kivonódhat a forgalomból”. A történet természetesen happy enddel zárul. A szerzői és alkotói csapat ugyanaz, amely a Beléd szerettem, ez van esetében is dolgozott – a cél pedig egy különleges, folytatásos sorozat megteremtése a hazai popzenében.
Péterfy Bori az MVM Dome-ban is színpadra lép
A Csak te meg én Geszti készülő Poptimista című albumának második dala, és élőben is elhangzik majd 2027. január 30-án az MVM Dome színpadán, a nagyszabású POPTIMISTA koncert-show keretében. Péterfy Bori a meghívott vendégek között érkezik a Dome-ba, így a közönség a közös slágereket arénaméretű látványvilágban, élő hangszereléssel élheti át.