dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Aladdin - Harlekin Színház: 2. Éhség

Aladdin - Harlekin Színház - 2. Éhség

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Aladdin - Harlekin Színház
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3171 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

2. Éhség

Abu Kir: Te jószagú Allah, mit tettél velem!
Itt van bíbor alkonyod, s én ismét éhezem!
Egy huncut kis piláfot sem dobtál ma le nekem!
Ha lenyújtod a teliholdat, azt is megeszem!
Tegnap éjjel álmot láttam, oly boldog voltam én!
A szomszéd kakas fennakadt a Göncöl kerekén.
Ahogy továbbforgott vele, meg is sült szegény.
Rögtön felugrottam, de már nem volt a helyén.
Megennék már minden bogyót, minden rossz gyomot.
Mondtam ezt az imámnak, és jól kupán nyomott.
"Nem juthatsz a Mennyországba sem!"- így fortyogott
"Rögtön megennéd az egész Paradicsomot!"
De mit tegyek, ha csak az evésen jár az eszem!
Ha Koránt látok, rájövök, hogy későn étkezem.
A szent könyvben is csupán a hurikat szeretem:
Olyan ennivalóak, hogy nem is vétkezem.
Egy szép képen láttam régen bülbülmadarat.
Énekelt és sétikált egy fügefa alatt.
Attól tartok, rögtön rá is vetném magamat:
Ha elkapom, hát abból is csak a tolla marad.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Új dalában Dzsúdlóval állt össze a Carson Coma

Közeleg a Carson Coma ötödik nagylemeze, de még itt egy utolsó single, a Szemüveg: nem mással, mint Dzsúdlóval kiegészülve. 





Egy szürreális szerelmes dal a látás érzékszervének elvesztéséről - és annak megtalálásról egy emberben.


Dzsúdló-dalszövegek itt.


Carson Coma-dalszövegek itt.

 


Megérkezett a Szemüveg

 

“A dal vezérgondolatát, miszerint ha a megfelelő partnerrel éled az életedet, akkor minden, ami addig ködös és homályos volt, kitisztul, így pedig jobban rálátsz mind a világra, mind saját magadra, a -4.5-ös rövidlátásom, valamint mind a tényleges, mind a metaforikus szemüvegem inspirálta. 


(Dzsúdló) Marcival már kezdő előadó korunk óta vagyunk nagyon jó barátok - az elmúlt években többször kacérkodtunk a közös dal gondolatával


többször neki is futottunk, de a próbálkozások ellenére valahogy ezelőtt még nem sikerült olyan számot összehoznunk, amiről érezhető, hogy ez nem csak két, egymás munkásságát elismerő előadó együttműködése, hanem két barát közös alkotása. Ezzel szemben a Szemüveg nagyon organikusan gurult ki: a stúdiózás és a klipforgatás során azt éreztem, hogy 


egy alternatív univerzumban Dzsúdló nyugodtan lehetne a 7. Carson Coma tag!”


- árulta el a dalról Fekete Giorgio, a zenekar frontembere.




Az érzékszervek elnémulnak, a valóság elmosódik, és csak egy dolog marad éles: te


A dal egy bizarr, mégis gyengéd vallomás arról, milyen, amikor valakin keresztül próbáljuk értelmezni a világot - és közben így találjuk meg magunkat is igazán. A közös munkát Dzsúdló így idézte fel:

 

“Nagyon régóta benne volt a levegőben a közös a fiúkkal, szerintem minimum 2 éve beszélünk róla a Giorgioval, aztán idén megbeszéltük, hogy júniusban megindítjuk a stúdiózást Párizsban. Ez inkább lett mondjuk ráhangolódás, mert körülbelül az összes cuccunkat ami kellett volna a hasznos stúdiózáshoz otthonhagytuk, de demózni legalább tudtunk. Nem volt nehéz megtalálni a közös metszetet, régóta ismerjük egymást a srácokkal, egészen könnyen tudunk egymásra hangolódni zeneileg is.


Szerettem ennek a dalnak a folyamatát, a végeredményt meg még inkább.”




A Szemüveg a november 28-án megjelenő Purgatórium album utolsó kislemeze


Míg az előző, a lemez címadó dalában nem kisebb nevekkel, mint Krúbival és Beton.Hofival állt össze a zenekar, most Dzsúdlóval kiegészülve jelentkeznek egy újabb slágerrel. A dalokat élőben március 27-én hallhatja a közönség az MTK Sportparkban, a Purgatórium nagykoncerten.



Fotók: Carson Coma x Dzsúdló

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás