Előadó: | Happy Gang |
---|---|
Album: | Dauer |
Megjelenés: | 1996 |
Hossz: | 4:00 |
Szövegírók: |
Móré András Nap Atilla Paréj Zoltán |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Pop |
Címkék: | Keressük! |
1.)
Egy gyönyörű lány álmaimban élt
Vagány volt és semmitől sem félt.
Eddig őt még sosem láttam -huh-
De szombat éjjel megtaláltam
Rám néztél és jeleket adtam
De vissza csak egy mosolyt kaptam
Hová mentél, hová tűntél el
Te vagy az a nő akit mindig kerestem
Hová mentél hová tűntél el?
Ref.
Miért vagy Te szép baby, miért vagy ilyen szép
Alhasi tájon tőled robbanok szét
Miért vagy Te szép baby, miért vagy ilyen szép
Ha lelankad a hangulat,
Csak annyit mondj, hogy még!
2.)
Szép formás lábad megmásznám,
Úgy izzadnék, úgy megmásznám!
Szép hosszan baby nagyon hosszan ám,
Úgy izzadnék, úgy megmásznám!
Egyszer újra beléd botlottam,
A pillanatot ki nem hagyhattam.
Éreztem, hogy Te is azt szeretnéd,
Ha egymáshoz közelebb kerülnénk.
Beteljesül éjjel az álom
Ma hozzám érhetsz, alig várom
Együtt menjünk, együtt bújjunk el
Együtt menjünk, együtt a csúcsig el!
Ref. Miért vagy Te...
Szét! Tépjél szét, tépjél szét, még,
még, tépjél szét
Tépjél szét, tépjél szét, ma még,
ma még, gyerünk tépjél szét!
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik