


| Előadó: | Ulmann Zsuzsa |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Musical |
| Címkék: | Keressük! |

Baj van! Érzem. Mindig így,
kezdődik minden
Egy ő és én, és más
nem érdekel.
Rám néz - és innen
egy filmen olyan egyszerű
minden csak jön és
győz a szerelem...
De nekem nem megy
remeg a térdem, izzad a
tenyerem,
a pohár rám dől és
mindig elúszik minden...
Értsd meg azt, amit én
érzek:
Itt jön a szerelem,
már félek
Ha mégsem adom magam
még meg
szembe röhögnek az emlékek.
De, ha még is olyan vagy,
hogy engem akarsz
csak szerelemről ne -
beszélj ne akard,
Mert a vár amit építünk
szerelemből, majd
egyszerűen csak ránk dől.
Ez van és kész,
Ez nem múlhat véletlenen,
Gyűlölnek a tárgyak,
és össze fognak ellenem.
Értsd meg azt, amit én
érzek:
Itt jön a szerelem, már
félek.
Ha mégsem adom magam
még meg,
szembe röhögnek az emlékek.
de, ha mégis olyan vagy,
hogy engem akarsz,
Csak szerelemről ne,
beszélj ne akard,
Mert a vár amit építünk
szerelemből, majd
ránk dől...



2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.
A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.
A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak.
Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.
A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.
A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.
„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés.
Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével.
Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter
„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.
Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter