dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Puskás Peti: Csillagok

Puskás Peti - Csillagok

on on on on on
Album: nincs kép
Miről szól a(z) 'Csillagok' dalszöveg ?
Ebben a lírai szövegben a narrátor az egyedüllét érzetétől az intimitás és a kapcsolat iránti vágyig ível. Az éjszakát és a csillagokat használja metaforaként, hogy kifejezze a végtelenség és az ismeretlen iránti vonzalmát, valamint a vágyát, hogy elrejtőzzön a világ elől valakivel. A narrátor azt kéri a szeretett személytől, hogy változtassa meg a sorsát és legyen vele ebben a kozmikus menedékben. Az érzelmek intenzitását a visszatérő refrén erősíti, amely a végtelen éjszakában való közös szállás kérését hangsúlyozza. A szövegben a vágy és a félelem közötti kontrasztot is megfigyelhetjük, amikor a narrátor kifejezi, hogy már nem fél.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 1, összesen 62443 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Csillagok

Végtelen az ég, s oly aprónak érzem magam itt lent,
Egyetlen társam most a csend, egy ismerős idegen.
Szótlan ma az éj, választ nekem egy csillag sem ígér,
Mégis hív az ismeretlen a távolba, otthonomból az álmomba,
mert én...

Veled úgy szállnék, végtelen éjben,
Bújjunk el csillagok közt most, kérlek!
Semmi se számít, csak a sorsomat átírd,
Bújjunk el csillagok közt most, kérlek!

Oly hideg a lét, bőrömről szakítsd le sorsomat,
Szívemben őrizd meg múltamat, rég elfelejtett szavak.
Átölel a fény, bújj közel, hogy tisztán láss,
Kérlek súgd meg nevét, ki engem most visszavár,
A sötéttel sodródva vágyom rá... érted...

Veled úgy szállnék, végtelen éjben,
Bújjunk el csillagok közt most, kérlek!
Semmi se számít, csak a sorsomat átírd,
Bújjunk el csillagok közt most, kérlek!

Szállnék szabadon, hallod értünk sírnak a csillagok,
Úttalan utakon talán látlak téged,
Ismeretlen szavakon végre hozzád szólok, s érted néma szívem,
Ne engedj kérlek, látod már nem is félek.

Veled úgy szállnék, végtelen éjben,
Bújjunk el csillagok közt most, kérlek!
Semmi se számít, csak a sorsomat átírd,
Bújjunk el csillagok közt most, kérlek!

Veled úgy szállnék, végtelen éjben,
Bújjunk el csillagok közt most, kérlek!
Semmi se számít, csak a sorsomat átírd,
Bújjunk el csillagok közt most, kérlek!

Veled úgy szállnék, a végtelen éjben,
Bújjunk el csillagok közt most, kérlek!
Semmi se számít, csak a sorsomat átírd,
Bújjunk el csillagok közt most, kérlek!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Könnyek a vízben címmel jótékonysági koncertet tartanak az árvíz sújtotta székelyföldi családok megsegítésére

SZEPTEMBERRE HALASZTJÁK AZ ESEMÉNYT

Könnyek a vízben címmel mintegy harminc népszerű hazai előadó összefogásával jótékonysági koncertet hirdettek július 6-ára a Puskás Szoborparkba az árvíz sújtotta székelyföldi családok megsegítésére.

 

Az eseményt a hétfőig tartó másodfokú hőségriasztás miatt szeptemberre halasztják - jelentette be a Szerencsejáték Zrt. szóvivője csütörtökön Budapesten.


A vasárnapra várható közel 40 fokos hőség miatt döntöttek a szervezők a koncert elhalasztásáról



Budapest, 2025. június 1. Nyerges Attila, az Ismerős arcok zenekar énekese (k) a közmédia Petőfi Zenei Díjainak átadásán az A38 Hajón 2025. június 1-jén. Az év koncertje díjat az Ismerős Arcok kapta a Nemzeti összetartozás napja alkalmából Torockón rendezett jubileumi Duna Napokon adott koncertjükért. Balról Nagy Feró énekes, a Beatrice frontembere. MTI/Bruzák Noémi


A Könnyek a vízben segélykoncert várhatóan szeptemberben második felében lesz


Panulin Ildikó ismertetése szerint a döntést megelőzően mérlegelték a megtartással és a halasztással járó kockázatokat. Figyelembe vették, hogy a mintegy 30 fellépőt felölelő zenei program legalább 8 órás lett volna, valamint azt is, hogy a hatóságok ilyen hőségben nem javasolják tömegrendezvények megtartását.


- A Könnyek a vízben segélykoncert várhatóan szeptemberben második felében lesz, a pontos időpontról később adnak tájékoztatást - mondta a szóvivő.


A rendezvényhez kapcsolódó adományozó akció tovább folytatódik


Ennek részeként a Szerencsejáték Zrt. azonnali 100 millió forintos támogatást nyújt az Ökumenikus Segélyszervezet közreműködésével a székelyföldi árvízkárosultak megsegítésére.


Az eddig megvásárolt támogató jegyeket vissza lehet váltani, de a későbbi időpontban is fel lehet azokat használni, ennek részleteiről a jegyértékesítő Eventim küld majd tájékoztatást az érintetteknek.


A segélyszervezet munkatársai jelenleg is ott vannak az árvíz sújtotta helyszínen


Az eddig beérkezett adományok segítségével a helyreállítási munkálatokat már elkezdték. A segítségnyújtás első szakaszában élelmiszert és higiéniai eszközöket nyújtottak a károsultaknak. 


Nemrég zárult le a második szakasz, amikor a leginkább érintett Nagyborosnyó településen mintegy 150 háztartás kapott építőutalványokat, valamint építőanyagokat. Emellett Parajdon 500 ezer forint szolidaritási támogatást nyújtottak egyenként mintegy 200 családnak, akik közvetlenül a bányában dolgoztak.


A parajdi segélyprogram hosszú távon folytatódik


Egy pénzalapot hoznak létre a közben érkező adományokból, és az év későbbi szakaszaiban fognak dönteni arról, hogy miként tudnak a legnagyobb segítséget nyújtani azoknak a családoknak, amelyek tagjai a bányában dolgoztak, és az árvíz miatt veszélybe került a megélhetésük.


 

Július végéig a segélyszervezet 1353-as adományvonalán, illetve a segélyszervezet.hu oldalon lehet továbbra is célzottan támogatni az erdélyi segélyprogramot.


A segélykoncert a Máté Péter-díjas Ismerős Arcok zenekar kezdeményezésére


Az Ökumenikus Segélyszervezet közreműködésével és a Szerencsejáték Zrt. támogatásával valósul meg.

 

- Parajd tragédiája minden magyart megérint, ezért kell egy emberként összefogni és segíteni azokat, akik a katasztrófában elvesztették a megélhetésüket és a jövőjüket. "Az összefogással a pénzadomány mellett az a célunk, hogy az érintettek visszakaphassák a reményt, hogy ismét lesz otthonuk és munkájuk


- mondta Nyerges Attila, az Ismerős Arcok zenekar frontembere.

 

A kezdeményezéshez mintegy harminc magyar előadó csatlakozott


Különböző generációk, műfajok, stílusok képviselői lépnek majd színpadra július elején a Puskás Szoborparkban. A jó ügy mellé többek között olyan fellépők álltak, mint a Magna Cum Laude, Curtis, Radics Gigi, a Hooligans, az Edda Művek, a Csík zenekar, Veréb Tamás, a Budapest Ragtime Band, a P. Mobil, a Beatrice, a Kelemen Kabátban és még sokan mások.



Duna Napok Torockón

Torockó, 2025. május 30. Az Edda Művek koncertje a torockói Duna Napok kezdő napján, 2025. május 30-án. Idén 11. alkalommal rendezik meg a programsorozatot, amelynek fókuszában a néptánc, a népzene, a népi kultúra áll. MTI/Kiss Gábor


A koncertjegyek eladásából származó bevétel az árvíz sújtotta székelyföldi településeken - különösen Parajdon és a Háromszék régióban - élő, nehéz helyzetbe került családok megsegítését szolgálja. 



Összefogás Székelyföldért - A közmédia egész napos adománygyűjtő műsorfolyama a Székelyföldön bajbajutott magyarokért

Budapest, 2025. június 4. Gáncs Kristóf, az Ökumenikus Segélyszervezet ügyvezető igazgatója a közmédia Összetartozunk - Összefogás Székelyföldért című egész napos adománygyűjtő műsorában az MTVA Kunigunda útjai stúdiójában 2025. június 4-én. A közmédia egész napos műsorfolyammal gyűjt adományt a Székelyföldön bajbajutott magyarok számára a Nemzeti Összetartozás Napján. MTI/Illyés Tibor


Az adományok gyűjtését és a rászorulókhoz való eljuttatását a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet végzi. Az Ökumenikus Segélyszervezet korábbi országos adománygyűjtésének köszönhetően a székelyföldi árvíz sújtotta károsultak részére az elmúlt időszakban több tonna segélyszállítmány érkezett.


Gáncs Kristóf, az Ökumenikus Segélyszervezet ügyvezető igazgatója szerint most leginkább pénzadományra van szükség, mert így lehet leghatékonyabban segíteni a bajbajutott családokat az újrakezdésben.

 

"A legfontosabb most a cselekvő szolidaritás, hogy tettekben is kifejezzük együttérzésünket" - hangsúlyozta Gáncs Kristóf.

 

A kialakult helyzet enyhítésében a nemzeti lottótársaság is rész vállal és támogatóként áll a kezdeményezés mellé. A társaság a Puskás Szoborparkban több helyszínen értékesíti majd termékeit és az ebből befolyt teljes összeget Parajd és a többi árvíz sújtotta település megsegítésére fordítja.

 

- A nemzeti lottótársaság mindig is elkötelezett volt abban, hogy támogassa a nehéz helyzetbe került embereket. Az elmúlt években, évtizedekben számtalan alkalommal bizonyította ezt, legutóbb tavaly a dunai árvíz idején nyújtott kiemelt segítséget a rászorulóknak - hangsúlyozta Guller Zoltán, a vállalat elnök-vezérigazgatója.

 

- A Székelyföldön kialakult helyzet mindannyiunk számára szomorú. Biztos vagyok abban, hogy ennek az összefogásnak a révén új fejezet nyílhat az érintett települések lakóinak életében" - hangsúlyozta Guller Zoltán.

 

A július 6-án, vasárnap 14 órakor kezdődő nemzeti adománygyűjtő koncertre szóló jegyek megvásárolhatók az Eventim oldalán, és a helyszínen is elérhetők.

 

A május végén Székelyföldet érő esőzések miatt az egész régióban patakok és folyók léptek ki a medrükből, óriási károkat okozva. A természeti katasztrófa számos településen lakhatatlanná tette az ottélők otthonát, a kialakult helyzetben különösen érintettek Parajd és Nagyborosnyó lakói.


 

Borítókép: Parajd, 2025. június 18. A drónnal 2025. június 18-án készített felvételen a parajdi Só-szoros azon része, ahol betört a víz a parajdi sóbányába a múlt hónapban. A parajdi sóbányát május 6-án zárta le a katasztrófavédelem, miután a heves esőzések nyomán a Korond-patak vize betört a tárnákba. MTI/Kiss Gábor

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás