Előadó: | Nagy Anikó |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ha nem vagy itt,
csak úgy tudom,
igazán mit jelent,
hogy vagy nekem
és én vagyok neked!
Hogy nem vagy itt,
csak most tudom,
mi ez...!
A szív, az agy,
a gondolat,
vér és a lélegzet:
mind te vagy,
nincs semmi nélküled!
Csak félelem,
hogy elveszítelek...!
Jó veled, jó veled,
nekem már te vagy a szó
és te vagy a csend
az életem már
egy része tebenned...!
Jó veled, jó veled:
lásd, ilyen egyszerű ez,
mit mondjak még...?
Mi tudjuk ketten,
ez így lesz mindig már...!
A kádba lépsz
és víz csorog
végig a testeden,
holnap is
majd ezzel ébredek!
A bőrödön
ezüstös gyöngyszemek...!
Míg kávét kérsz,
még mellém bújsz,
mind ez egy pillanat,
de ezt viszem
magammal
egész nap:
a létezőt,
de elmondhatatlant...!
Jó veled, jó veled!
nekem már te vagy a szó
és te vagy a csend,
az életem már
egy része benned...!
Jó veled, jó veled:
lásd milyen egyszerű ez,
mit mondjak még?
Mi tudjuk ketten,
ez így lesz mindig már...!
A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.
Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.
A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek
Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével.
Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.
Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.
A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így
ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.
Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz
Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.
Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.
A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.
A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik