dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Börgyári Capriccio: Emlékkép

Börgyári Capriccio - Emlékkép

off off off off off
Tulsó Oldal
Előadó: Börgyári Capriccio
Album: Tulsó Oldal
Megjelenés: 2010
Hossz: 4:08
Szövegírók: Varga András
Zeneszerzők: Gazdag Viktor
Kiadó: Saját
Stílus: Rhytm n Blues, blues rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5294 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Emlékkép

Egy ember, ki a múltban él
Aki már csak épphogy mendegél
Kopott cipőjén vastagszik a sár
Boldogságot kevésszer talál

Nem érti a mai világot
Sok év alatt minden változott
Gond szántott barázdát homlokán
És az idő orrol orrlyukán

Elképzeli a halált ezerszer
Vár a kapuban, kint jól járna még egyszer
Elképzeli, mit is tenne
Kérdés, hogy a halálnak kell-e?

Kevéskét eszik, szűk a pénztára
Múlt festett ráncot arcára
Imát mormol, mert hisz Istenben
Megbocsátóban, megmentőben?
S paradicsomba kívánja szívét
Mielőtt lelke elhagyná testét

Elképzeli a halált ezerszer
Vár a kapuban, kint jól járna még egyszer
Elképzeli, mit is tenne
Kérdés, hogy a halálnak kell-e?

Ez lennék én, az ember, aki vad volt, lázadó
Hogyha egyszer halni kell
Ha egyszer menni kell
Vagy a tested roncsolja a szer, a bagó

Hogyha elképzeled is ezerszer
Ha el is jön egyszer
Lelkem akkor is szabad
És eladó

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás