Előadó: | Tóth Gabi és Csipa |
---|---|
Album: | Elég volt |
Megjelenés: | 2010 |
Hossz: | 0:00 |
Szövegírók: |
Duba Gábor Hrutka Róbert |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Magneoton / mTon |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ez ugyanaz az út,csak kicsit nehezebb
Mert ide-oda kanyarog,de mégis szereted.
És senki nem előz!
És te vagy aki győz!
De hiába vagy gyors,amikor szembe jön a sors!Jeah!
Úgy zakatol a szív,de érzed odabent,
Hogy bárhol is vagy vigyáznak rád sokan idelenn!
Ha nem vagy egyedül,
Majd minden sikerül,
És végül kiderül.
Refr.: Valami Amerika még,
Most is ugyanúgy vár!
Itt minden a tiéd!
Csak vedd el ami jár!
Ez ugyanaz a tűz,és egyre visz tovább!
Nem tudod miért,de elhiszed,hogy vannak még csodák.
Akad aki fél!
De van aki remél!
És végül odaér!
Refr.: Valami Amerika még,
Most is ugyanúgy vár!
Itt minden a tiéd!
Csak vedd el ami jár!
Volt már úgy,hogy jó lesz,
A végén mégis fájt.
Az élet nem túl könnyű?
Pedig ráírták,hogy LIGHT!
Hát kóstolgass csak bátran,
Ha ízlik kérhetsz még.
Csak desszertből nem túl nagy
Sajnos a választék,
Mert túl sok a törzsvendég!
Refr.: Valami Amerika még,
Most is ugyanúgy vár!
Itt minden a tiéd!
Csak vedd el ami jár!
Valami Amerika vár,Csak vedd el ami jár
Valami Amerika vár,Csak vedd el ami jár
Refr.: Valami Amerika még,
Most is ugyanúgy vár!
Itt minden a tiéd!
Csak vedd el ami jár!
Valami Amerika vár,Csak vedd el ami jár
Valami Amerika vár,Csak vedd el ami jár
VALAMI AMERIKA VÁR!!!!
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik